Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Ключові пріоритети України – це системи протиповітряної оборони та зброя для наших воїнів
У п’ятницю, 31 травня, стартував третій саміт Україна - Північна Європа у Стокгольмі. Там наша держава підпише одразу три безпекові угоди. Також президент Володимир Зеленський зустрінеться з міжнародними партнерами.
Про це глава держави повідомив у Telegram. Зокрема, він також розповів про підписання Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Королівством Швеція з Прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном.
“Сьогодні я в Стокгольмі на третьому саміті Україна – Північна Європа. Наші ключові пріоритети: ППО для України – маємо забезпечити більше систем, спільні оборонні виробництва – та забезпечення наших воїнів зброєю, а також наша глобальна робота заради примусу Росії до миру”, – зазначив Зеленський.
На полях саміту президент також зустрінеться з лідером Фінляндії Александром Стуббом, прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере, прем’єр-міністром Ісландії Бʼярні Бенедіктссоном. Переговори також відбудуться у двосторонніх форматах.
За його словами, буде підписано одразу три безпекові угоди. Вони зафіксують прогнозовану оборонну й іншу різнобічну підтримку на тривалий період. Також Зеленський проведе зустріч з королем Швеції Карлом XVI і представниками оборонних компаній.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак вже казав про сподівання, що Україна та США завершать укладання двосторонньої безпекової угоди вже у травні. Дети змінилися через те, що представники двох держав проводили не один раунд переговорів з цього приводу, зважуючи всі основні моменти.
Стало відомо, що Зеленський та Джо Байден підпишуть двосторонню угоду про безпеку в Італії. Це відбудеться напередодні Саміту миру, який запланований на 15-16 червня у Швейцарії. Цей крок з боку США спрямований на зміцнення підтримки України на тлі "напружених" відносин.
Раніше Україна вже підписала відповідні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, а також Португалією та Бельгією, яка виділить військової допомоги на €977 млн та поставить 30 винищувачів F-16. Очікується, що угода з США буде укладена до саміту НАТО, який відбудеться у липні-2024.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.