Українська оборонна індустрія вже виробляє майже всі необхідні боєприпаси для Сил оборони, снаряди постачають й партнери
Розрив у боєприпасах між Росією та Україною рекордно скоротився. Зараз співвідношення артилерійських пострілів на фронті становить приблизно 1 до 2. Ще на початку 2024 року воно було 1 до 7, подекуди ще й більше.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк. Він розповів, яка ситуація у бійців ЗСУ зі снарядами.
"Забезпечення боєприпасами можна оцінювати так. Якщо говорити, наприклад, про артилерійські боєприпаси, то на початку року співвідношення пострілів (в українських та в окупаційних військ - ред.) складало 1 до 7, 1 до 8, а то й більше в деякі місяці. Станом на початок літа це співвідношення було 1 до 3. Зараз це співвідношення складає приблизно 1 до 2", - розповів Гаврилюк.
Заступник міністра пояснив, що цьому посприяло. Каже, що свою роль в цій ситуації відіграло вдале нанесення Силами оборони ударів по складах з боєприпасами Росії.
"Росіяни фактично не мають обмежень у використанні артилерійських боєприпасів. Вони витрачають колосальну кількість снарядів, танків, солдатів. Однак важливу роль відіграє не лише кількісне співвідношення боєприпасів, зокрема артснарядів", - зазначив Гаврилюк.
На його думку, на результат суттєво впливає навченість розрахунків, їхній бойовий досвід, тактико-технічні характеристики артсистем. Західна зброя є більш влучною, що дуже добре.
"Західні системи влучніші, далекобійніші. За рахунок цього ми знищуємо цілі, витрачаючи менше снарядів", - сказав представник Міноборони.
Гаврилюк додав, що українська оборонна індустрія вже виробляє майже всі необхідні боєприпаси для Сил оборони. Також за планом у повному обсязі йде поставка снарядів по чеській ініціативі.
"Було незначне відставання на початку літа, але зараз уже все вирівнялося і все йде згідно з графіком. Уряд Чехії надає нам допомогу і поза межами чеської ініціативи - це боєприпаси до артилерії інших калібрів", - наголосив заступник міністра оборони.
Гаврилюк каже, що в Україні наразі йде напрацювання багатьох розробок, проводиться їхнє випробування, більшість розробок є вдалими. Втім він наголосив, що деталі - яка саме далекобійна зброя, її назва - це закрита інформація.
На початку жовтня Україна отримала 122 тонни снарядів, гроші на які зібрали словаки. Мешканці Словаччини пішли проти волі прем'єр-міністра Роберта Фіцо, який відмовився приєднатися до чеської снарядної ініціативи. Вони зібрали 4,5 млн євро, знайшли снаряди та закупили їх, витративши менше ніж п'ять місяців.
А днями Німеччина передала Україні черговий великий пакет військової допомоги. До нього увійшли тисячі снарядів. Зокрема, боєприпаси для Leopard 1, Leopard 2, Marder, 24 тисячі артилерійських снарядів, та ракети до ППО IRIS-T SLM й ракети Sea Sparrow.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.