Зеленський назвав перший знак можливості переговорів з Росією: каже, його можна реалізувати

Якщо Росія справді хоче переговорів, хай припинить бити по енергетиці та вантажним кораблям

Переговори з Росією
Росіянам доведеться довести, що з ними є про що говорити

Зараз з Росією немає, про що вести переговори. Спочатку Кремль повинен продемонструвати, що готовий говорити про мир. Таким знаком може стати повне припинення повітряних атак Росії по українських енергетичних об’єктах і вантажних кораблях.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський 22 жовтня в Києві. Зеленський зазначив, що росіянам доведеться довести, що вони справді налаштовані на переговори про досягнення миру з Україною.

"Коли йдеться про енергетику та свободу судноплавства, досягнення результату в цих питаннях було б сигналом того, що Росія, можливо, готова припинити війну", – сказав він.

Зеленський додав, що взаємне припинення ударів по енергетиці стало б значним кроком для того, щоб деескалувати конфлікт. Причому цей крок загалом доволі легко реалізується.

"Ми побачили під час першого саміту, що може бути прийняте рішення щодо енергетичної безпеки. Іншими словами: ми не атакуємо їхні енергетичні інфраструктури, вони не атакують нашу. Чи може це призвести до завершення гарячої фази війни? Я думаю, що так", – резюмував він.

Переговори з РФ

Президент України Володимир Зеленський заборонив переговори з російським правителем Володимиром Путіним. Однак це рішення глави держави не заважає розмовляти про участь РФ у саміті миру. Таке пояснення постійним українським заявам про необхідність долучення Росії на другий саміт миру дав 12 жовтня голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

9 жовтня Forbes випустив матеріал про те, що в Україні у випадку укладання мирної угоди з Росією може статися державний переворот. Його нібито здіймуть українські військові, якщо президент Володимир Зеленський поступиться Донбасом та Кримом. Захід засудить переворот, чим посилить розкол, вважають автори статті. Як наголошує Forbes, будь-який компроміс зараз просто призведе до більших проблем.

Інформатор звернувся за коментарями до низки експертів, щоб дізнатися, чи сценарій, який оприлюднив Forbes, хоч трохи наближений до української реальності. Про те, що розповіли аналітики, читайте в нашому матеріалі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube