Україна проведе переговори з Заходом про дозвіл на удари по російських аеродромах

Читать на русском

Перемовини з партнерами з цього питання пройдуть найближчими тижнями

Читать на русском
Володимир Зеленський
Удари по військових об'єктах у РФ

Перемовини з партнерами з цього питання пройдуть найближчими тижнями

Президент України Володимир Зеленський намагається домовитись з країнами-партнерами про отримання дозволу на удари по військових аеродромах Росії. А саме по тих, з яких запускають керовані авіабомби по території України. За його словами, переговори відбудуться найближчими тижнями.

Про це український президент розповів під час вечірнього звернення до українців 30 червня. Він наголосив, що тільки так Україні вдасться наблизити "справжній мир". Світ має зробити ще один крок, щоб "примусити Росію до миру". 

"Чим швидше світ допоможе нам розібратись із російською бойовою авіацією, що запускає ці бомби, чим швидше ми зможемо завдати ударів – цілком справедливих, до речі – по російській військовій інфраструктурі, по російських військових аеродромах, тим ближче буде мир. Справжній мир", – сказав Зеленський.

 

Президент додав, що дозвіл на удари по аеродромах РФ у першу чергу дозволять захистити українські прикордонні області, в тому числі й Харківську, яка наразі чи не найбільше потерпає від обстрілів. Й підкреслив, що попередні рішучі рішення країн-партнерів вже мають певний результат. 

"Світ має достатню силу, щоб примусити Росію до миру. Удари по російському прикордонню допомогли захистити життя. Так само допоможуть і подальші рішення – сміливі рішення, які повинні бути, яких ми потребуємо і про які говоримо з нашими партнерами", – резюмував гарант.

Дозвіл на удари по території РФ

Від початку повномасштабної війни Україні було заборонено завдавати ударів по території РФ західною зброєю. Але після травневого наступу на Харків президент Володимир Зеленський й вище керівництво країни почало закликати західні країни про дозвіл на такі удари, бо інакше зупинити ворога не уявлялось можливим.

Відгукнулись на заклики Велика Британія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Фінляндія, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Канада. Вони дозволили використовувати передану зброю для ударів по військових об'єктах у Росії. Наприклад, надані Францією і Британією далекобійні ракети можуть долітати до Брянська, Калуги і Воронежа. 

Нідерланди не проти того, щоб українські військові використовували винищувачі F-16 для ударів по території Росії. Ці літаки вже скоро стануть на службу ЗСУ. Данія також підтвердила право України використовувати F-16 для ударів по цілях у Росії.

США вагались з прийняттям такого рішення дуже довго. Але наприкінці травня в Офісі президента України підтвердили, що Сполучені Штати все-таки дозволили застосовувати їхню зброю для ударів по території РФ. Але є певні обмеження. А саме, Київ зможе бити тільки по тих територіях Росії, які межують з Харківщиною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.