Зеленський розповів, якою бачить перемогу України: одна з її умов - сатисфакція

Читать на русском

Неможливо однією рукою допомагати Україні, а іншою - тиснути руку Путіну, вважає президент

Читать на русском
Володимир Зеленський, бронетранспортер та прапор України, військова техніка ЗСУ
Зеленський пояснив, чому для України важлива реальна перемога над РФ та момент сатисфакції

Неможливо однією рукою допомагати Україні, а іншою - тиснути руку Путіну, вважає президент

Президент Володимир Зеленський допускає, що Україна та її західні партнери можуть мати різне уявлення щодо того, що таке перемога у війні, яку розв'язала країна-окупант Росія. Він підкреслив, що у Києві вважають перемогою деокупацію України та Росію без диктатора Володимира Путіна, але помічають, що Захід побоюється такого максималізму. Президент України закликав світ не боятися поставити агресора на місце

Голова держави у інтерв'ю  колумністці The Philadelphia Inquirer Труді Рубін розповів, що постійно чує риторику заходу про те, що необхідно не дати агресору можливості окупувати Україну повністю. На думку президента, те що західні партнери почали допомагати Україні на початку повномасштабного вторгнення та не допустили повної окупації країни і є для них перемогою, але для України цього замало. 

"Я думаю, що для Америки і для Європи, для багатьох країн, які вкладаються в захист, для них важливо, щоб Україна перемогла. Просто у нас може бути різне ставлення до слова "перемога", - сказав президент.

Він пояснив, що для українців остаточна перемога неможлива без сатисфакції, бо це те, чого дуже хочуть усі в Україні. На свою чергу Захід, на думку Зеленського, згоден вважати головною перемогою те, що Путіну не вдалося захопити всю Україну, і водночас партнери бояться, що Росія розвалиться.

"Я ці меседжі чую. Всі бояться, що буде з Росією без Путіна, всі бояться, чи може вона залишитися такою, як є, а не стати ще гіршою. Я не підтримую такі меседжі. Тому я й сказав, у нас різне розуміння перемоги. Я вдячний, що ви не дали нас окупувати, але сатисфакція важлива. Тому ми хочемо, щоб була реальна перемога",- розповів Зеленський.

За його словами, головним меседжем є те, що не потрібно боятись того, що буде з Росією і що буде "після Путіна". Зеленський вважає, що як тільки Захід припинить боятися, що буде з Росією без Путіна, то Росія без Путіна швидше наступить.

"Неможливо однією рукою допомагати Україні, а іншою - тиснути руку Путіну. Так ми не переможемо Росію. Ми - всі ті, хто захищає не тільки Україну, а Україну, яка захищає всі демократичні країни, в які Путін може піти далі", - сказав він.

Зеленський зауважив, що реальна перемога для України - це спосіб поставити агресора на місце та історична перемога всього світу. Він переконаний, що це запобіжить можливості повернення агресії.

"Для України неможливість повернення агресії - це НАТО і ЄС, а для світу - це повернення Росії в її територію", - підкреслив президент.

Як Україна хоче завершити війну і чи готова вести переговори з Путіним

Зеленський заявив, що на сьогодні він бачить лише одну можливу модель перемовин з Путіним. Йдеться про тристоронній договір з посередниками. Український лідер назвав прикладом цього зернову угоду.

При цьому, прагнучи перемоги, Зеленський наголошує, що Україна не хоче, щоб війна тривала протягом багатьох років. Тому Київ та партнери мають розробити спільний план дій за підсумками першого Саміту миру, який примусив би РФ до припинення війни. Президент очікує, що цей план розроблять протягом кількох місяців.

Також Зеленський пообіцяв, що український детальний план завершення війни буде готовий цього року. За його словами, Україна обирає дипломатичний шлях, оскільки є жертвою у цій війні. Водночас нарощує озброєння, оскільки Росія розуміє лише мову сили.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених з 2014 року українських територій, включаючи Крим. Зеленський раніше наголошував, не може бути жодного миру з РФ шляхом територіальних компромісів.

В свою чергу, американський аналітик і стратег Раджан Менон заявив, що зараз переговори з Путіним точно не на часі. Переговори потрібно вести лише з позиції сили, а наразі - Україна лише почала отримувати необхідне озброєння для того, щоб дати відсіч наступу російських терористів. 

Партнери посилюють оборону України

Днями стало відомо, що Сполучені Штати тимчасово припиняють постачання іншим країнам ракет для систем протиповітряної оборони Patriot та ракет-перехоплювачів. Те ж саме стосується і систем ППО NASAMS. Це рішення ухвалено для того, щоб якомога швидше надати Україні достатню кількість цих засобів для захисту від російських повітряних атак. Окрім того, Україна може скоро отримати і снаряди від  німецького  концерну Rheinmetall, який оголосив про отримання рекордного замовлення на поставку 155-мм боєприпасів.

Також США вирішили перенаправити Україні чергову партію ракет для ЗРК Patriot, які були призначені для Швейцарії. Це пов'язано з посиленими обстрілами української системи ППО з боку Росії протягом останніх місяців. Україна терміново звернулася до міжнародних партнерів з проханням надати додаткові засоби протиповітряної оборони, тому постачання ракет Patriot до Швейцарії буде тимчасово відкладено.

Нагадаємо, що Італія може передати Україні далекобійні ракети Storm Shadow. Наразі Рим готує для ЗСУ новий пакет допомоги. Офіційно про нього оголосять до кінця місяця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.