Зеленський запропонував схему перемовин з Росією: вона має бути схожа на інший відомий договір

Президент України Володимир Зеленський пояснив, у якому форматі можливі переговори з російською стороною

Володимир Зеленський, Владімір Путін
За словами Зеленського, Україна може знайти модель, в якій можливо знаходити рішення

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на сьогодні він бачить лише одну можливу модель перемовин з російським диктатором Володимиром Путіним. Йдеться про тристоронній договір з посередниками. Український лідер назвав прикладом цього зернову угоду.

Про це він розповів в інтерв'ю The Philadelphia Inquirer. Журналістка спитала в президента України, чи можуть бути обставини, за яких наша держава могла б проводити перемовини із Володимиром Путіним. За словами Зеленського, є лише одна опція - документ, який буде схожий на зернову угоду. Гарант підкреслив, що Україна може знайти модель, в якій можна знаходити рішення.

Слід зауважити, що у випадку із зерновим коридором посередниками були ООН та Туреччина. Вони взяли на себе відповідальність домовлятися з Україною, а потім вже підписувалися угоди з Російською Федерацією. Таким чином вийшло дві дзеркальні угоди, між якими є ООН та Туреччина. 

"Так само і в територіальній цілісності, і в енергетиці, і в судноплавстві може бути використана відповідна модель, коли країни з різних континентів готують рішення щодо тієї чи іншої кризи. А потім цей документ, якщо він влаштовує Україну, так само повинен розбиратися з представниками РФ. Поки що у нас є тільки така модель", - заявив Володимир Зеленський. 

 

Чи потрібні перемовини з Путіним

Американський аналітик і стратег Раджан Менон заявив, що зараз переговори з президентом РФ Путіним точно не на часі. Переговори потрібно вести лише з позиції сили, а наразі - Україна лише почала отримувати необхідне озброєння для того, щоб дати відсіч наступу російських терористів. 

"Серйозним недоліком аргументації прихильників переговорів є пропоновані терміни. Багато прихильників мирних переговорів хочуть, щоб вони почалися якнайшвидше... Але Сполучені Штати та їхні європейські союзники щойно почали постачати Україні озброєння на десятки мільярдів доларів і не закінчать до початку осені. Було б нерозумно поспішати з переговорами, не побачивши, яке значення матиме введення додаткового озброєння, чи зможуть російські збройні сили підтримувати нинішній темп, коли Україна матиме більше вогневої потужності", – зазначає аналітик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube