Україна просить Німеччину ввести мораторій на "Північний потік-2"

Його будівництво загрожує енергетичній безпеці для європейських країн

Україна просить Німеччину ввести мораторій на "Північний потік-2"

Світовий конгрес українців закликає федеральний уряд і демократичні партії Німеччини негайно ввести мораторій на "Північний потік-2".

Про це йдеться у заяві організації, передає Інформатор

"Російський газогін, який повинен бути побудований в обхід Східної Європи, і буде мати пряме підключення у Німеччині, планується добудувати цього літа. Проект зіткнувся із засудженням в Європі і на міжнародному рівні як політичної зброї Кремля,яка має на меті використовувати постачання газу для контролю над Україною і іншими східноєвропейськими країнами", - йдеться у повідомленні.

Мораторій має дати можливість:

  • роз'яснити стратегічні наслідки "Північного потоку-2", особливо щодо безпеки України і східноєвропейських держав - членів ЄС;
  • провести детальну оцінку життєвого циклу проекту і вивчити його вплив на клімат, повинен зробити незалежний орган;
  • сприяти здійсненню спільної європейської енергетичної політики;
  • врегулювати трансатлантичні розбіжності, пов'язані з газогоном, обговорити основні спірні питання між ЄС і Кремлем і переглянути "Північний потік-2" у світлі цієї дискусії.

В організації звертають увагу на те, що "Північний потік-2":

  • підриває європейську згуртованість і трансатлантичні відносини;
  • конфліктує з новими європейськими та німецькими кліматичними цілями;
  • загрожує і без того нестабільній безпеці України та суперечить меті спільної зовнішньої енергетичної політики ЄС.

"Мораторій є можливістю виробити єдину європейську позицію. Він також дасть чіткий сигнал російському керівництву, що існують наслідки за постійні порушення міжнародного законодавства і підрив основ європейського правопорядку", - зазначив президент організації Павло Грод.

Всесвітній конгрес закликає всі українські та східноєвропейські громади, а також всіх партнерів України підтримати мораторій проти Північного потоку-2 ".

Нагадаємо, проти будівництва газогону виступають Україна і низка європейських країн. Газогін повинен з'єднати Німеччину та РФ через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. у той же час противники проекту вважають, що це посилить газову залежність Європи від РФ, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову. 

Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газогін через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність експорту газу у великих обсягах через українську газотранспортну систему. Крім того, у Німеччині екологи подали позов проти «Північного потоку-2». А, екс-радник Путіна заявив, що Росія може розпочати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва "Північного потоку-2":

Також Інформатор писав, що Україна і Польща домовилися не допустити реалізації цього проекту 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube