Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Ідея вирощувати медичний канабіс у Криму з'явилася ще у 2022 році
Україна розглядає можливість вирощувати канабіс в окремих регіонах Криму після того, як цей процес легалізують. Ідея виникла ще у 2022 році. Тоді працювали над стратегією економічного відновлення півострова.
Про це повідомила представниця президента України в Криму Таміла Ташева. За її словами, ідею про вирощування канабісу в Криму та сприяння виробництву медичних засобів на основі канабісу і експорту його в інші країни внесли до "Стратегії економічного відновлення Криму". Такий документ підготували до торішнього саміту Кримської платформи.
"Минулого року до ІІ саміту Кримська платформа разом з командою Київської школи економіки, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Центру оборонних стратегій працювали над "Стратегію економічного відновлення Криму". Багато крутих ідей увійшло у підсумковий документ, і саме ця ідея, ще рік тому була відображена у документі. Дякую народним депутатам за важливе рішення. Сподіваюсь на швидке доопрацювання між читаннями і ухвалення закону", - заявила Ташева.
13 липня Верховна рада 268 голосами "за" ухвалила у першому читанні законопроєкт № 7457. У МОЗ України підкреслюють, що про потрапляння у вільний обіг препаратів з вмістом медичного канабісу не йдеться. Застосування ліків жорстко контролюватиметься, як це вже відбувається з наркотичними препаратами.
"Це важливий крок для того, щоб 2 мільйони українців отримали ліки для подолання болю, лікування онкохворих, військових із посттравматичним стресовим розладом", - наголошував народний депутат, голова комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.
За його словами, законопроєкт встановлює чіткі правила вироблення та обігу канабісу в медичних цілях. Це вже зробили Франція, Німеччина, Австрія, Чехія, Данія, Велика Британія, Словаччина та інші країни.
"Документ передбачає жорсткий контроль з боку Національної поліції над вирощуванням, виробництвом та продажем ліків на основі канабісу", - акцентував Радуцький.
Він додав, що законопроєкт підтримав президент, МОЗ, а також парламентські комітети та медики ЗСУ. Радуцький вважає, що його потрібно ухвалити вже цьогоріч.
Раніше ми писали, що МОЗ підтримує легалізацію ліків на основі медичного канабісу. Крім того, Amazon лобіює закон про легалізацію канабісу в США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.