Рада підтримала легалізацію медичного канабісу в Україні

Читать на русском

268 нардепів проголосували “за”

Читать на русском
Закон про канабіс
Рада підтримала закон про легалізацію медичного канабісу

268 нардепів проголосували “за”

У четвер, 13 липня, Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу. "За" проголосували 268 народних обранців.

Про це повідомив депутат Ярослав Железняк у Telegram. Проти закону виступили 17 нардепів.

Як голосували депутати по фракціям:

  • Слуга народу - 183
  • Європейська солідарність - 10
  • Батьківщина - 1
  • Платформа "За життя" - 16
  • Голос -19
  • Відновлення - 11
  • За майбутнє - 8
  • Довіра - 12
  • Позафракційні - 8
Депутати проголосували за легалізацію медичної марихуани. Фото: Ярослав Залізняк

Депутати проголосували за легалізацію медичної марихуани. Фото: Ярослав Железняк

Для того, щоб медичний канабіс легалізували остаточно, обранці мають підтримати документ у другому читанні. Після цього його віддадуть на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Лікування препаратами на основі медичного канабісу необхідно щонайменше 2 мільйонам українців. Зокрема, від хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороб Альцгеймера та Паркінсона, а також багатьох інших важких захворювань. В Україні, зокрема, подібгого лікування потребують пораненні внаслідок російських атак та військові із ПТСР.

Закон про медичний канабіс: що відомо

Документ №7457 - це проєкт Закону "Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни". Виступаючи у Верховній Раді 28 червня з нагоди Дня Конституції, президент Зеленський серед іншого підтримав легалізацію канабісу. 

“Усі найкращі світові практики, усі найбільш ефективні політики, усі рішення, хоч би якими складними чи незвичними вони здавалися для нас, мають бути застосовані в Україні, щоб українцям, українкам, усім нашим громадянам не довелося терпіти біль, стрес і травми війни. Зокрема, ми маємо нарешті чесно легалізувати для всіх, хто цього потребує, ліки на основі канабісу, відповідні наукові дослідження та контрольоване українське виробництво”, – сказав Володимир Зеленський.

Підтримати цей документ парламентарів закликали і Міністерство охорони здоров'я. Головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що легалізація медканабісу не означатиме легалізацію в Україні легких наркотичних речовин.

"З боку МОЗ ми безумовно підтримуємо таку законодавчу ініціативу. Велика кількість країн уже провели такі законодавчі зміни. Це не означає, що канабіс використовуватиметься для рекреаційних цілей", - сказав він.

Медичний канабіс

Ще у 2020 році Комісія Організації Об'єднаних Націй з наркотичних засобів прийняла рішення виключити медичну марихуану та її похідні з найнебезпечнішої категорії наркотиків. "За" це рішення проголосували 27 країн-членів з 53.

Доступ до таких препаратів мають пацієнти з хронічними болями, епілепсією, анорексією, посттравматичним синдромом, захворюваннями імунної системи, артритом та ревматизмом, астмою, хворобою Альцгеймера та Паркінсона, хореї Гетінгтона, герпесу, виразок, втрати ваги під час СНІДу, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу та багатьох інших важких хвороб.

Медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії. Тому він не цікавий для рекреаційного вживання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.