У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Законопроєкт ще мають підтримати народні обранці. Але консенсус у цьому питанні вже є
Міністерство охорони здоров'я України підтримує легалізацію лікарських засобів на основі медичного канабісу, запропоновану президентом Володимиром Зеленським.
Про це оголосив заступник голови МОЗ, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін 7 липня в ефірі телемарафону.
З боку МОЗ ми безумовно підтримуємо таку законодавчу ініціативу. Велика кількість країн уже провели такі законодавчі зміни. Це не означає, що канабіс використовуватиметься для рекреаційних цілей, - заявив Кузін.
Він також запевнив, що легалізація медканабісу не означатиме легалізацію в Україні легких наркотичних речовин.
Очікуємо, що найближчим часом законопроєкт про легалізацію медичного канабісу буде винесений до Верховної Ради й там ухвалено, - зазначив він.
Медичний канабіс, також відомий як медична марихуана або медичне конопляне насіння, використовується у медицині для лікування різних станів і хвороб. Основним активним компонентом канабісу є каннабіноїди, зокрема дельта-9-тетрагідроканнабінол (ТГК) і канабідіол (КБД).
Медичний канабіс може мати кілька терапевтичних властивостей, таких як зниження болю, запалення та судом, полегшення нудоти та блювоти, стимулювання апетиту та поліпшення сну. Він застосовується в лікуванні хвороб, таких як хронічний біль, рак, епілепсія, депресія, розлади сну та багато інших.
Стан легалізації медичного канабісу у світі різний. Сьогожні деякі країни та юрисдикції, які легалізували медичний канабіс, включають Канаду, Австралію, Німеччину, Італію, Хорватію, Ізраїль, Колумбію та кілька штатів США, таких як Каліфорнія, Колорадо та Мічиган.
При цьому, у кожній країні та штаті можуть бути свої власні правила та обмеження щодо використання медичного канабісу. Зазвичай, пацієнти повинні отримати рецепт від лікаря та мати діагноз, який виправдовує його застосування. Крім того, існують обмеження на дозування та способи вживання.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Верховна Рада не прийняла за основу законопроєкт про "легалізацію медичного канабісу".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.