Україна нарощує оборонне виробництво, додає нові позиції зброї: вечірнє звернення Зеленського

Читать на русском

Президент України повідомив, що українська влада працює над новою архітектурою безпеки

Читать на русском
Володимир Зеленський
Відеозвернення Зеленського наприкінці 706 дня війни з рф

Президент України повідомив, що українська влада працює над новою архітектурою безпеки

Президент Володимир Зеленський ввечері 30 січня записав відеозвернення до українців. У ньому він розповів про нараду з Мінстратегпромом та телефонну розмову з президентом Фінляндії. За словами Зеленського, українська влада наразі працює над новою архітектурою безпеки, яка потрібна Україні, усій Європі, усій Євроатлантиці.

Також Зеленський повідомив, що Україна нарощує оборонне виробництво, додає нові позиції. Також триває освоєння нових зразків зброї.

"Вітчизняне виробництво дронів, снарядів, техніки – це виробництво буквально свободи українців. В умовах повномасштабної війни саме сила є основою свободи. Виробництво далекобійних дронів це одне з ключових завдань для ОПК", – заявив глава держави.

Володимир Зеленський окремо зауважив, що провів переговори з президентом Фінляндії. Президент відзначив, що це була дуже тепла розмова. Глава держави подякував йому за підтримку України, наших людей та оборони.

"Відзначив, як багато Фінляндія зробила для власної безпеки та Європи – історичні речі. Маємо змістовну двосторонню співпрацю – найбільшу, ніж будь-коли від здобуття Україною незалежності", - сказав він.

Президенти України та Фінляндії відзначили важливість того, щоб держави, всі партнери залишалися надалі принциповими у відносинах у європейських і євроатлантичних структурах щодо нашого регіону та східного флангу Європи. Також президент України зустрівся з Андерсом Фогом Расмуссеном. Він з 2022 року разом з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком очолює міжнародну консультативну групу, яка надаватиме пропозиції щодо гарантій безпеки для України.

"Ми разом працюємо над новою архітектурою безпеки, яка потрібна Україні, всій Європі, Євроатлантиці. Расмуссен зі своїм досвідом генерального секретаря НАТО допоміг Україні із системою безпекових гарантій: філософію та можливі рамки почали розробляти саме в очолюваній Расмуссеном та Єрмаком експертній групі", – звернув увагу Зеленський.

За його словами, зараз Україна вже має спільноту з 32 держав, які приєдналися до декларації Групи семи щодо безпекових гарантій, а також і першу двосторонню угоду – з Британією. Президент анонсував, що будуть також нові угоди: 

"Ми зараз фіналізуємо текст кількох документів. Дуже важлива робота. Расмуссен представив плани щодо створення нової міжнародної робочої групи, яка займатиметься питанням євроатлантичної інтеграції України".

Зеленський наголосив, що наближення повноправного вступу нашої держави в НАТО – це незмінний пріоритет. І поступово його буде реалізовано.

 

Ситуація на фронті 

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що росія має перевагу у небі. Також, за його словами, українським захисникам не вистачає снарядів та ракет великої дальності. Водночас заявив, що контрнаступ ЗСУ все ж був успішним, незважаючи на помилки у діях української армії. Тим часом, як повідомляє видання Welt, після того, як Україна отримає західні винищувачі F-16, вона розпочне новий наступ на росіян. Скоріше за все, це буде на лівому березі Херсонської області. Найкраще для цієї мети підходить плацдарм ЗСУ в Кринках.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також заявляв, що головний пріоритет для України на 2024 рік – скинути росію з неба. За його словами, нашій державі передусім необхідні літаки F-16, а також ракети великої дальності та безпілотники. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.