Влада має дбати про інше: у ВР відреагували на ідею Зеленського про соцдопомогу для біженців через Україну

В уряді наголосили, що з плином часу ймовірність того, що українські біженці будуть повертатися додому, зменшується, тому владі треба думати, як їх повертати

Біженці
Цимбалюк заявив, що мало держав знайдеться, які допомагатимуть біженцям через уряд України

Уряди європейських держав, які допомагають біженцям з України, зацікавлені в тому, щоб допомагати українцям на своїй території, а не через Київ. Тому в реальності мало держав можуть погодитися на ідею президента Зеленського надсилати соціальну допомогу біженцям до бюджету України. Завдання української влади інше - створити гідні умови для повернення цих людей.

Про це в етері "Радіо Свобода" заявив перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, нардеп від "Батьківщини" Михайло Цимбалюк. За його словами, владі України треба створити умови, щоб біженці поверталися.

"Ми маємо розуміти, що мало держав знайдеться, які допомагатимуть біженцям через уряд України. Наші партнери допомагають нам шляхом і фінансової безповоротної, і мінімальної кредитної ставки. Через те мені видається, що українська влада мала б більше дбати про те, як створити умови тут, на нашій території, щоб громадяни поверталися", - наголосив нардеп з комітету з питань соцполітики.

Депутат зауважив, що з плином часу ймовірність того, що родини українських біженців будуть повертатися додому, зменшується. Тому завданням держави є забезпечити для них гідні умови повернення.

"Кожен день зволікання повернення українців додому ми втрачаємо шанс, щоб взагалі ці люди повернулися. Особливо працездатне населення. Особи з дітьми влаштовуються на роботу, влаштовують дітей в навчальні заклади - а це унеможливлює або зменшує шанс повернутися в майбутньому додому… Це виклик, який вирішується непросто, але я вірю, що тут має спрацьовувати і патріотизм, і національна складова. Ніхто відповідальності з влади не знімає: завдання української влади - створити умови, щоб українець знав, коли повернутися, куди повернутися, і був переконаний, що його тут чекають не тільки морально, а ще і матеріально", - заявив Цимбалюк.

Заява Зеленського про соціальну допомогу біженцям з України

29 січня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD президент України висловив бажання, щоб фінансова допомога, яку європейські країни надають українським біженцям, надходила безпосередньо до бюджету України. На його думку, ефективніше було б, якби кошти спочатку надходили до України, а потім розподілялися залежно від потреб громадян. Президент вважає, що такий підхід дозволив би підтримати українську економіку.

"Якщо уряд хоче допомагати українцям, то є такий момент - наприклад якась людина виїхала і перебуває закордоном і отримує підтримку від Німеччини. І ми дякуємо за те, що ви підтримуєте наших громадян. Але буває так, що ця людина отримує підтримку і від вас, і від нас. Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині. Я вам узагальнюю це. І тому я завжди говорив, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші в бюджет України, а потім Україна вже б перерозподіляла ці гроші в залежності, де знаходиться ця людина", - сказав Зеленський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube