Україна готується до націоналізації "Сенс Банку" вже найближчими днями: як вона буде проходити

Читать на русском

Україна готується до націоналізації Сенс Банку, кандидатура голови правління залишається невизначеною

Читать на русском
Фрідман, Sense Bank Ukraine
Фрідман, Сенс Банк

Україна готується до націоналізації Сенс Банку, кандидатура голови правління залишається невизначеною

Протягом наступних трьох днів в Україні готують провести націоналізацію Сенс Банку (у минулому - "Альфа-Банку"), власником якого є підсанкційні російські олігархи Михайло Фрідман та Петро Авен. З кандидатурою на посаду голови правління ще не визначилися.

Про це йдеться у матеріалі "NV: Бізнес". За даними видання, яке посилається на трьох добре поінформованих співрозмовників на банківському ринку, наразі узгоджуються всі деталі щодо націоналізації банку.

Як буде проходити націоналізація Сенс Банку

  1. Першим етапом буде прийняття рішення про неплатоспроможність банку. Це рішення буде прийматися Національним банком України (НБУ) увечері.

  2. Наступного дня рано вранці Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) запровадить тимчасову адміністрацію в банку. Це означає, що банк буде тимчасово опікуватися спеціально призначена команда, яка здійснить контроль і управління банком.

  3. У обід того ж дня Кабінет міністрів України (КМУ) прийме рішення про націоналізацію Сенс Банку. Це означатиме, що держава стає власником банку, і банк стає державним.

  4. Після націоналізації уряд затверджує план дій про "врегулювання ситуації за участю держави!. Цей план має на меті розв'язання проблем банку та стабілізацію його діяльності під державним керівництвом.

Щодо процесу купівлі-продажу акцій під час націоналізації, узгоджено з законом, ФГВФО продасть свої акції банку (частку, яка не належить державі) Міністерству фінансів України за символічну суму - 1 гривню. Це дозволяє перекласти власність над банком повністю на державу. По підрахунках видання, націоналізація Сенс Банку спричинить зростання частки держави у банківському секторі країни до понад 56% (з 53,15%).

На фоні націоналізації Сенс Банку, раніше інтерес до банку виявили польський інвестор та Укрпошта. Водночас відомий співвласник Монобанку Олег Гороховський зазначав, що не зацікавлений у купівлі Сенс Банку, оскільки його установа вже має значний ринковий вплив.

Хто може очолити Сенс Банк

Щодо кандидатури голови правління націоналізованого банку, поки не прийняте остаточне рішення. Претендентом на цю посаду може бути Галина Пахачук, колишня заступниця голови правління ПриватБанку. Вона має досвід роботи у фінансовому секторі та боротьбі з олігархами в минулому. Остаточну кандидатуру на цю посаду запропонує Міністерство фінансів України.

Нацоналізація "Альфа-банка": що передувало

Кінцевими власниками одного з найбільших в Україні колишнього "Альфа-банку" є російські олігархи  Фрідман та Петро Авен, які знаходяться під санкціями. Вони докладали багато зусиль аби уникнути націоналізації банку. Але НБУ визнав небездоганною ділову репутацію власників "Сенс Банк":  (ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited). Таким чином їх позбавили права голосу в статутному капіталі установи.

Вже 5 липня президент України Володимир Зеленський запровадив санкції й проти ABH Holdings SA, ABH Ukraine Limited та інших установ, які пов'язані з рф.

19 липня нардеп Ярослав Железняк натякнув, що цього тижня банк націоналізують. Таким чином, "Сенс Банк" стане вже п'ятим державним банком після "Укрексімбанку", "Ощадбанку", "ПриватБанку" та "Укргазбанку".

Як писав "Інформатор", Фрідман у суді жалівся, що санкції знищили його життя. Також повідомлялося, що він пропонував Україні 1 мільярд доларів в обмін на зняття санкцій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.