У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Якщо законопроєкт проголосують вцілому, держава забере його у власників за 1 гривню
Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт, що дасть можливість націоналізувати «Сенс Банк». Один із найбільших банків України раніше називався «Альфа-банк», його кінцевими власниками є підсанкційні російські олігархи Міхаіл Фрідман та Пьотр Авен. Законодавці обіцяють, що клієнти банку не відчують змін.
Проєкт закону опубліковано на сайті Парламенту. «За» проголосувало 274 народних депутати. Якщо законопроєкт підтримають у другому читанні, «Сенс Банк» стане п’ятим державним банком в Україні поряд з «Укрексімбанком», «Ощадбанком», «ПриватБанком» та «Укргазбанком». Станом на 1 січня 2021 року «Сенс Банк» року мав 210 відділень та 706 банкоматів. Він належить до системно важливих банків — входив до десятки найбільших банків України.
Згідно із законопроєктом, підсанкційній особи не зможуть ні набувати, ні збільшувати істотну частку в банку. На практиці це означає, що Нацбанк буде зобов’язаний визнавати банк неплатоспроможним та розпочинати процедуру його виведення з ринку. Якщо після цього держава погодиться брати участь у такому виведенні, розпочинається націоналізація банку. Якщо ж держава відмовиться націоналізувати банк, процедуру виводу з ринку проводитиме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Після націоналізації такий банк продовжить працювати і вкладники не відчують на собі негативних наслідків націоналізації, так як це свого часу сталося з «ПриватБанком». Якщо ж держава не захоче брати учать у виведенні з ринку, Фонд гарантування вкладів поверне вкладникам 100 % їхніх заощаджень, адже це передбачено законом на випадок воєнного стану.
Якщо законопроєкт приймуть вцілому, НБУ під час воєнного стану зможе вивести з ринку будь-який, навіть платоспроможний системно важливий банк, якщо проти нього запровадять санкцій. Не системно важливий банк можна буде просто ліквідувати.
Головними акціонерами «Сенс Банку» є Міхаіл Фрідман та Пьотр Авен, проти обох накладено санкції як ЄС, так і України. Обидва докладали багато зусиль аби уникнути націоналізації банку. Але Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію власників «Сенс Банк» — ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited — і заборонив подібні дії.
Нацбанк виведе з ринку «Сенс Банк», як неплатоспроможний, а уряд його націоналізує, якщо вважатиме за доцільне. При тому націоналізація проходитиме за спрощеною процедурою — акції банку будуть продані Кабміну за 1 гривню. Законопроєкт також вносить зміни до інших законів, щоб єдиним можливим способом компенсації збитків підсанкційним власникам банку могли бути лише репарації росії.
Раніше ми повідомляли про те, що компаніям-власникам «Сенс Банку» заборонили використовувати право голосу за 100 % акцій. А ще ми писали, що Нацбанк має намір ліквідувати «Банк Форвард», адже його власник — громадянин росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут.