Втратили бездоганну репутацію. Нацбанк України позбавив акціонерів "Сенс Банку" права голосу

Читать на русском

Компаніям ABH BH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited заборонено використання права голосу за 100% акцій в "Сенс Банку"

Читать на русском
Сенс Банк
НБУ заборонив російським олігархам керувати "Сенс-Банком"

Компаніям ABH BH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited заборонено використання права голосу за 100% акцій в "Сенс Банку"

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію акціонерів АТ "Сенс Банк" (раніше – Альфа-Банк). Йдеться про компанії ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited. У зв'язку з цим їх позбавили права голосу в статутному капіталі установи. 

Про це повідомили в НБУ. Регулятор нагадав, що ABH Holdings S.A. – це власник прямої істотної участі (акціонер), якому належить 57,6% акцій АТ "Сенс банк". ABH Holdings S.A. є єдиним учасником ABH Ukraine Limited, що також є власником прямої істотної участі (акціонером), якому належить 42,3% акцій Банку.

"Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію власників істотної участі (акціонерів) в АТ "Сенс Банк" – ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited", - йдеться у повідомленні. 

Регулятор пояснив своє рішення тим, що власники компаній (Михайло Фрідман, Петр Авен, Андрій Косогов) потрапили під санкції. Крім того, ABH Holdings S.A. володіла істотною участю в Amsterdam Trade Bank N.V. (Нідерланди), який у квітні 2022 року визнали банкрутом.

"Відповідно до рішень Національного банку застосовано тимчасову, до усунення порушення, заборону використання права голосу за 287 262 475 484 простими іменними акціями "Сенс Банку", які становлять 100% статутного капіталу банку та належать власникам істотної участі в АТ "Сенс банк" ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited", -  наголошується у повідомленні. 

"Сенс Банк"може викупити інвестор з Польщі

"Сенс Банк" (раніше – Альфа-Банк) знайшов потенційного інвестора. Він міг би замінити підсанкційних російських акціонерів у капіталі банку. Угода з поляками має пройти у два етапи. За словами Сімеона Дянкова, який виконує функції довіреної особи "Сенс Банку", на першому етапі угоди з інвестором планується "суттєво знизити частку підсанкційних акціонерів" у "Сенс Банку". Їхній повний вихід з капіталу банку відбуватиметься вже на другому етапі. Варто додати, що у квітні 2022 року НБУ призначив Дянкова довіреною особою власників основної частки капіталу "Сенс Банку", до яких в тому числі були запроваджені антиросійські санкції: Фрідмана, Авена, Косогова.

Раніше ми писали, що НБУ офіційно ліквідує "Банк Форвард", що належить росіянину. Також читайте, чи варто очікувати в Україні банкротства низки банків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.