“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Польський інвестор і представник Сенс Банку вже надіслали до НБУ листи про свої наміри
Сенс Банк (раніше – Альфа-Банк) знайшов потенційного інвестора. Він міг би замінити підсанкційних російських акціонерів у капіталі банку. Угода з поляками має пройти у два етапи.
Про це в інтерв’ю FinClub розповів Сімеон Дянков, який виконує функції довіреної особи Сенс Банку. Він зазначив, що на першому етапі угоди з інвестором планується "суттєво знизити частку підсанкційних акціонерів" у Сенс банку. Їхній повний вихід з капіталу банку буде відбуватися вже на другому етапі.
"Ми пів року ведемо переговори з польськими, болгарськими, угорськими, чеськими інвесторами. Для нас важливо було знайти європейського інвестора з універсальною банківською ліцензією для надання повного спектра послуг. Останні кілька місяців ми найбільше спілкуємось з потенційними інвесторами з Польщі", – розповів Дянков.
Дянков найближчим часом планує відвідати Київ. Він планує зустрітися з представниками НБУ та Офісу президента, щоб погодити наступні кроки.
Сенс Банк є одним з найбільших українських банків із міжнародним капіталом. Банк був заснований у 1992 році та з 2001 року здійснював свою діяльність під назвою АТ "Альфа-Банк". У 2022 році ухвалили рішення про відмову від бренду Альфа-Банк, здійснено зміну юридичного найменування банку на АТ "Сенс Банк" та створено новий бренд Sense Bank. Він входить до складу приватної міжнародної банківської холдингової компанії ABH Holdings S.A. (ABHH) з головним офісом у Люксембурзі. ABHH має інвестиції в низці фінансових установ. З 31 жовтня 2016 року UniCredit Group, італійська банківська група, що охоплює 17 країн, стала міноритарним акціонером ABHH. За даними Національного банку України станом на 1 січня 2022 року Сенс Банк посідає провідні позиції у всіх сегментах банківського ринку, є одним з найбільш стійких і надійних банків України, входить до топ-10 за розміром активів та до переліку системно важливих банків України.
У квітні 2022 року НБУ призначив Дянкова довіреною особою власників основної частки капіталу Сенс Банку, до яких в тому числі були запроваджені антиросійські санкції: Михайла Фрідмана, Петра Авена, Андрія Косогова. Основним завданням для Дянкова було зниження частки підсанкційних осіб. 15 березня до Верховної ради внесено законопроєкт, який має спростити віднесення Сенс Банку до неплатоспроможних з метою проведення його націоналізації. Як пише "Економічна правда" це вже другий законопроєкт щодо націоналізації банку в умовах війни. Перший визначав підставою для проведення націоналізації проблеми з ліквідністю банку. Однак, Сенс Банку, попри відтік коштів вкладників, вдалося уникнути цих проблем. Варто додати, що Фрідман є засновником колишнього Альфа-Банку. Попри санкції йому поки вдалось зберегти більшість свого капіталу. Forbes називає його шостою найбагатшою людиною росії з капіталом в 11,8 мільярда доларів. За рік його статки зменшились на 3,7 мільярда доларів.
Раніше ми писали, що НБУ офіційно ліквідує "Банк Форвард", що належить росіянину. Також читайте, чи варто очікувати в Україні банкротства низки банків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.