Дмитро Кулеба провів переговори з главою МЗС КНР Ван Ї та заявив, що справедливий мир відповідає стратегічним інтересам Китаю
Україна готова вести переговори з російською стороною. Про це під час візиту у Китай заявив глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, діалог має бути спрямованим на досягнення міцного миру.
Кулеба провів переговори з главою МЗС КНР Ван Ї. Про це повідомляє пресслужба українського відомства.
“Дмитро Кулеба довів послідовну позицію України, яка полягає в готовності вести переговорний процес з російською стороною на певному етапі, коли Росія буде готова вести переговори доброчесно, але наголосив, що наразі такої готовності з російського боку не спостерігається” – йдеться у повідомленні.
Темою переговорів міністрів став пошук шляхів припинення російської агресії та можливої ролі Китаю у досягненні миру. Кулеба заявив, що справедливий мир в Україні відповідає стратегічним інтересам Китаю, а роль Китаю як глобальної сили миру є важливою.
“Російська агресія зруйнувала мир і загальмувала розвиток, а кожен новий день війни тягне за собою нові порушення гуманності та подальшу ерозію справедливості. Тому потрібно завершити війну проти України, відновити мир і прискорити відновлення нашої держави”, – додав Кулеба.
За його словами, переговори України та РФ мають бути раціональними та мати практичне значення. Їх необхідно спрямувати на досягнення справедливого та міцного миру.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба напередодні прибув до Китаю. На порядку денному, як зазначалося, розмова про мир в Україні. Кулеба зізнався, що до Китаю добирався два дні, дорога довга, "але воно того варте". Тому що мир в Україні - мета, гідна будь-яких зусиль. Це перший візит міністра закордонних справ України до Китаю з початку війни й перший повноцінний двосторонній візит з 2012 року.
Варто зазначити, Китай проігнорував Саміт миру України, який відбувся у Швейцарії в червні. У США заявили, що це рішення Пекіна показує, що Китай обрав сторону у війні.
Нагадаємо, на Заході занепокоєні посиленням створеного Росією та Китаєм блоку. А у США обіцяють Китаю більше санкцій за експорт товарів подвійного призначення до РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.