Україна цифровізує консульські послуги: Кабмін запустив систему е-Консул

МЗС доручили забезпечити введення в експлуатацію інформаційно-комунікаційної системи «е-Консул»

Уряд
Кабмін затвердив створення нової системи "е-Консул"

Кабінет міністрів України затвердив створення інформаційно-комунікаційної системи «е-Консул». Відповідне рішення сприятиме цифровізації та автоматизації консульських послуг. Про це 16 серпня повідомив постійний представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук.

Таким чином Кабмін вніс зміни до положення про Міністерство закордонних справ України в частині доповнення переліку функцій МЗС положенням щодо здійснення заходів зі створення, забезпечення функціонування та модернізації інформаційно-комунікаційних систем консульської служби. МЗС доручили забезпечити введення в експлуатацію інформаційно-комунікаційної системи «е-Консул».

«Затверджено положення про інформаційно-комунікаційну систему «е-Консул», що визначає мету, основні завдання, структуру, функціональні можливості та суб'єктів інформаційно-комунікаційної системи «е-Консул», її функціонування та використання», - йдеться у повідомленні.

У 2021 році МЗС оголошувало тендер на супровід та технічну підтримку функціонування ІТС «е-Консул». Його очікувана вартість складала 2 596 650 гривень

"ІТС «е-Консул» – це інформаційно-телекомунікаційна система «е-Консул» Міністерства закордонних справ України, яка побудована на модульному принципі та призначена для забезпечення автоматизації консульських послуг як в закордонних дипломатичних установах України (далі – ЗДУ), так і в Міністерстві. ІТС «е-Консул» складається, зокрема, з таких модулів: Адміністрування (ядро системи, в якому відбувається розподіл прав користувачів, знаходяться довідники, логи і адмініструється в МЗС), «е-Журнал» (журнал реєстрації консульських дій та зборів, який ведеться та адмініструється консульськими посадовими особами в ЗДУ), «е-Черга» (електронна черга на запис відвідувачів до ЗДУ), «е-Довідки» (подача заявниками за кордоном дистанційно заяв щодо оформлення довідки про несудимість та довідки – підтвердження факту видачі посвідчення водія), «е-ПМП» (оформлення дозволу на постійне проживання за кордоном в ЗДУ), «е-Громадянство» (подача клопотань про набуття / вихід з громадянства України)", - вказувалося у роз'ясненні до процедури. 

Перелік послуг, які планується закупити
Перелік послуг, які планувало закупити МЗС України у 2021 році

  МЗС України розширило доступ до консульських послуг за кордоном

З 15 липня перелік закордонних дипломатичних установ України, які здійснюють надання послуг з використанням Державного реєстру актів цивільного стану громадян, збільшився майже вдвічі. Доступ до реєстру додатково отримали ще 24 установи у 20 країнах. Це посольства України в Австрії, Алжирі, Бельгії, Великій Британії, Вірменії, Іспанії, Марокко, Молдові, Нідерландах, Норвегії, ОАЕ, Румунії, Таджикистані, Туркменістані, Угорщині, Фінляндії, Франції, Хорватії та Швеції, консульства в Единбурзі, Бєльці, Дубаї, Ніредьгазі та Брно. Таким чином, доступ до цього реєстру з 15 липня матимуть загалом 48 установ у 31 країні Європи, Північної Америки, Азії та Океанії, а також Африки та Близького Сходу. Доступ до Державного реєстру актів цивільного стану означає, що громадяни України зможуть отримати повторні свідоцтва, видані органами ДРАЦС на території України (про народження, про смерть, про зміну імені, про шлюб, про розірвання шлюбу); витяги з Реєстру про проведену реєстрацію акту (про народження, про смерть, про зміну імені, про шлюб, про розірвання шлюбу). Відтепер додаткові закордонні дипломатичні установи надаватимуть такі послуги та здійснюватимуть іншу роботу на напрямі державної реєстрації актів цивільного стану з використанням засобів Реєстру. Міністерство закордонних справ продовжить роботу над спрощенням доступу до консульських послуг за кордоном і підключенням до згаданого реєстру всіх закордонних дипломатичних установ до першої половини наступного року. Такі кроки відбуваються відповідно до постанови КМУ від 24 січня 2023 року № 66 «Про забезпечення здійснення закордонними дипломатичними установами України повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в умовах воєнного стану».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube