Ухилянтів можуть все ж обмежити в праві керування авто: нардеп Федієнко розповів деталі

Читать на русском

Наразі Комітет з питань національної безпеки вирішуватиме долю цієї норми

Читать на русском
Мобілізація
Обмеження ухилянтів в управлінні авто можуть залишити

Наразі Комітет з питань національної безпеки вирішуватиме долю цієї норми

Розгляд правок законопроєкту про посилення мобілізації №10449 Комітетом з питань національної безпеки розпочався вчора, 12 березня. З законопроєкту про мобілізацію виключили правку, яка передбачає заморожування та блокування рахунків ухилянтам, а також позбавлення їх права керування автомобілем. Але в рамках цього закону обмеження ухилянтів в управлінні авто можуть залишити. 

Про це заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко. В ефірі Ранок.LIVE він зазначив, що подібна правка має бути у Кодексі України про адміністративні правопорушення. За його словами, Комітет завершить роботу над документом наприкінці березня.

"Ухиляючись від мобілізації, ТЦК і СП вносить вас до відповідної інформаційної бази. Це бачитимуть, наприклад, співробітники поліції, які перевірятимуть ваше водійське посвідчення. Далі можливі адміністративні дії", - зазначив він.

Він додав, що наразі Комітет вирішуватиме долю цієї норми.

Обмеження на право керування транспортним засобом для ухилянтів

Нагадаємо, що напередодні, 12 березня, Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд правок до мобілізаційного законопроєкту №10449. Під час голосування Комітет виключив з документа всі обмеження для ухилянтів. Після цього засідання перервалося. Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, на засіданні Комітету з нацбезпеки з перевагою в один голос (7 - "за", 6 - "проти") пройшла правка, яка виключає з тексту законопроєкту весь розділ змін до Кодексу адміністративного судочинства.

"Таким чином знімаються пропозиції щодо замороження рахунків, банківських карток, обмежень щодо виїзду за кордон та керування автівкою", - написав нардеп.

Законопроєкт про мобілізацію

Наразі Рада працює над законопроєктом про мобілізацію. Документ прийняли у першому читанні, тепер парламент розглядає правки. Через велику кількість правок наразі невідомо, яким буде остаточний текст закону. Ймовірно, він буде значно відрізнятися від першого варіанту. Усього до законопроєкту було подано понад 4 тисячі поправок. Член оборонного комітету Федір Веніславський прогнозував, що Верховна Рада має шанси ухвалити його у другому читанні до кінця березня.

В рамках цього закону, Кабмін планує привʼязати бронювання від мобілізації до рівня заробітної плати. Зокрема, можливість отримати бронювання будуть мати ті військовозобов'язані, які заробляють від 35 тисяч грн та айтівці-резиденти "Дія.City". Забронювати планують й працівників з оборонно-промислового комплексу та бізнесу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Аналіз останнього виступу Путіна: український політолог Андрій Золотарьов розглядає постійне наголошення президента Росії на боротьбі з «нацизмом» та ризикові загрози ядерною зброєю, адресовані всім західним країнам. Приєднуйтесь до перегляду відео, це точно варто уваги.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.