Ухилянт з Вінницької області двічі був у ТЦК, але уникнув мобілізації і в'язниці: у чому хитрість схеми

Суд, розглянувши справу, виправдав чоловіка, однак прокуратура не погодилася з таким рішенням і подала апеляцію

Мобілізація
На Вінниччині військкоми двічі не змогли мобілізувати чоловіка

У Вінницькій області історія з мобілізацією чоловіка отримала несподіваний фінал. Двічі він з'являвся до військкомату в нетверезому стані, тим самим ухиляючись від військової служби. Суд його виправдав, але після відповідної скарги прокуратури, апеляційний суд все ж визнав винним, хоча відправити за ґрати таки не зміг.

Як ідеться у вироку суду Вінницького апеляційного суду, опублікованому в Єдиному реєстрі судових рішень, військовозобов'язаний, уродженець містечка Липовець рішенням ЛЛК був визнаний придатним до військової служби за мобілізацією, отримав бойову повістку для відправки до військової частини. Але потім події почали розвиватися зовсім не так, як планували в ТЦК.

Прибувши до військкомату і зіткнувшись із затримкою відправки, військовозобов'язаний замість очікування вжив алкоголь. Повернувшись п'яним, він отримав повістку на нову дату, оскільки військкомам заборонено відправляти п'яних осіб у військові частини. Не чекаючи її, він з'явився в ТЦК раніше визначеного терміну, але знову ж таки в нетверезому стані. Через це його відправку вчергове довелося відкласти.

Суд першої інстанції у вироку зазначив, що не можна вважати ухиленням від служби те, що чоловік з'явився до ТЦК того дня, коли його не викликали. Як відомо, військовозобов'язаний прийшов до ТЦК нетверизим і також написав заяву про небажання проходити службу.

Вінницький апеляційний суд скасував вирок першої інстанції, визнав чоловіка винним і призначив йому покарання у вигляді трьох років в'язниці. Але, враховуючи, що чоловік раніше не був судимий, не порушував громадський порядок і щиро розкаявся, суд вирішив поки що не саджати його за ґрати, а дав три роки іспитового строку.

Законопроєкт про мобілізацію

7 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію. За це рішення проголосували 243 депутати. Наразі до проєкту закону вносять правки. Тому поки що, яким остаточно буде документ і з яким нормами - невідомо. Реєстрація правок завершиться 21 лютого, після чого документів розглядатимуть в комітеті. Депутатка Європейської солідарності Ірина Фріз наголосила, що це займе певний час. Тому, орієнтовно, 24-26 лютого документ винесуть на розгляд.

Провідні бізнес-асоціації України закликали владу внести зміни до законопроєкту про мобілізацію. Вони кажуть, що нові норми можуть завдати додаткового удару по економіці держави. Український уряд закликають до діалогу з бізнесом.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи має сенс будівництво тунелю між Оболонню і Троєщиною у Києві, коли столиця має багато інших важливих проблем? Сьогодні ми розберемо цю тему разом з Олегом Попенком, інфраструктурним експертом. Приєднуйтесь до нашого інтерв'ю, щоб дізнатися більше про перспективи цього проєкт та його співвідношення до реальних проблем Києва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube