Угорщина дозволила росіянам та білорусам в'їжджати на свою територію без перевірок
Проросійська орбанська Угорщина вчергове розлютила Європейський Союз. На цей раз тим, що Будапешт в одноосібному порядку дозволив громадянам Білорусі та Росії в'їжджати до Євросоюзу без перевірок. Таким чином Угорщина поставила безпеку ЄС під серйозну загрозу.
Про це повідомило німецьке видання RND. У публікації зазначається, що таким чином Орбан став великою загрозою для безпеки ЄС, оскільки серед іноземців, які прибувають до ЄС з Росії та Білорусі, можуть бути шпигуни та терористи.
"Ось уже кілька днів росіяни можуть безперешкодно в'їжджати в ЄС через Угорщину без жодних перевірок і переїжджати в інші країни Євросоюзу. Це стало можливим завдяки реєстрації в Угорщині як заробітчан, яку прем'єр-міністр Віктор Орбан поширив на вихідців із Росії та Білорусі в липні", - пише газета.
У Європарламенті рішення Орбана розкритикували. Зокрема експерт із зовнішньої політики ЄС, депутат Європарламенту Сергій Лагодинський назвав рішення Орбана невірним та небезпечним. В умовах, коли російські терористи вчиняють у Європі теракти, диверсії та вбивства, пускати їх до ЄС без перевірок – це дурість.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який має проросійську позицію, проїхав з власною "миротворчою місією" кілька країн та поспілкувався з їх очільниками. Так, 2 липня він відвідав Київ, де зустрівся з Зеленським та почув його позицію щодо війни з РФ.
Потім угорський політик завітав до РФ та провів перемовини з Путіним. Орбан під час цього візити вислухав позицію російського диктатора й згодом заявив, що вона кардинально відрізняється від тієї, що озвучив президент України. Потім він поїхав у Китай. А після саміту НАТО Орбан поспілкувався з Трампом.
Євросоюз і НАТО дистанціювалися від такої активності Орбана. Керівництво ЄС та Альянсу зробило низку категоричних заяв про те, що угорський прем'єр ніяк не представляє їх на зустрічах, які проводить виключно за своєю ініціативою. Як наслідок таких дій Орбана, шість країн Євросоюзу заявили про намір бойкотувати засідання Ради під час угорського головування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.