Прем'єр-міністр Угорщини розкритикував "помилкову" політику ЄС і "лицемірство" Польщі
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову дозволив собі низку висловлювань, які демонструють що він не поділяє політику Євросоюзу. Зокрема, він розкритикував "помилкову" політику ЄС і Заходу, а також "лицемірство" Польщі. Водночас голова угорського уряду похвалив Дональда Трампа і виступив на захист Росії.
28 липня заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський, якого цитує РАР, назвав заяви Орбана атакою на Польщу, США, Європейський Союз і НАТО. Він також оцінив політику Орбана як антиєвропейську, антиукраїнську та антипольську.
"Ми не ведемо бізнес з Росією, на відміну від прем'єр-міністра Орбана, який перебуває на узбіччі міжнародного суспільства – як в Європейському Союзі, так і в НАТО", – сказав Бартошевський, зазначивши, що промову Орбана в неділю дуже негативно прокоментував посол США в Будапешті.
За словами польського дипломата, він не дуже розуміє, чому Угорщина хоче залишатися членом організацій, "які їм так не подобаються і які нібито погано до них ставляться".
"Чому б йому (Орбану) не створити союз з Путіним та іншими авторитарними державами такого типу? Це за принципом, що якщо ти не хочеш бути членом якогось клубу, ти завжди можеш вийти", – підкреслив Бартошевський.
Заступник голови МЗС Польщі нагадав, що наразі Орбан блокує 2 мільярди злотих, належних Польщі від ЄС за відшкодування за військову техніку, яку Польща передала Україні.
"Вони чекають там, щоб компенсувати нашу військову допомогу Україні. А він це блокує і каже, що буде продовжувати блокувати. Раніше казали, що "Поляк, угорець – два брати", а тут така велика сварка в родині", – підсумував Бартошевський.
Орбан 27 липня під час візиту до Румунії заявив, що Україна залишиться буферною державою між Заходом та Росією і не зможе увійти до ЄС і НАТО навіть по звершенні війни. При цьому він назвав Україну безпрецедентно сильною країною, проте - безпорадною. Натомість він вважає Євросоюз надто слабким утворенням, який вже програв війну Росії та демонструє свою повну залежність від США.
Європейська політика, на думку угорця, зазнала краху, "і ЄС доведеться заплатити за це". Орбан упевнений, що від ЄС як політичного проєкту треба відмовитись, але його потрібно зміцнювати як економічний проєкт.
РАР додає, що, говорячи окремо про Польщу, Орбан розкритикував уряд у Варшаві.
"Поляки проводять лицемірну політику. Вони критикують нас за наші відносини з Росією, а самі ведуть з нею бізнес через посередників. Я ніколи не бачив такого лицемірства з боку держави", – наголосив Орбан.
Він також звинуватив Польщу в тому, що вона спричинила зміну балансу сил у Європі, послабивши вісь Берлін-Париж на користь нової конфігурації: Лондон, Варшава, Київ, країни Балтії та Скандинавії. У такий спосіб, Вишеградська група, яка, в інтерпретації Орбана, мала базуватися на визнанні сильних Німеччини та Росії та сформувати третю велику державу, також була ослаблена.
Нагадаємо, Віктор Орбан нещодавно відвідав Київ, а потім відразу полетів на переговори до Путіна у Москву, а звідти - до Сі Цзіньпіна у Пекін. Угорський прем'єр заявляв, що нібито хоче допомогти досягти миру в Україні та всі його зустрічі присвячені цьому. З цього ж питання він зустрічався з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом та президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.
Після цього він розіслав всім європейським лідерам свій "мирний план" врегулювання війни між Росією та Україною. Орбан запевняє, що його план нібито базується на реалістичній оцінці ситуації та реальних цілях. В Угорщині також не виключають, що Будапешт міг би бути посередником у російсько-українських переговорах.
В ЄС цю його ініціативу жорстко розкритикували. Офіційний Брюссель заявив, що прем'єр Угорщини діяв з власної ініціативи, без попередження й аж ніяк не був посланцем від Євросоюзу. У МЗС України також висловили обурення з приводу його дій.
Як писав Інформатор, Орбан отримав від Сі кредит на мільярд євро. Але кілька місяців ретельно це приховував.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.