“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Дипломати працюють над поверненням решти полонених, яких Будапешт вивіз з рф.
Троє з одинадцяти українських військовополонених, яких утримує Угорщина після вивезення з рф, вже перебувають в Україні. Проводяться заходи з повернення решти захисників.
Про це 20 червня повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
"Посольству України в Будапешті вдалося вивезти із Угорщини трьох українських військовополонених. Вони вже перебувають на українській території, їм надається всіляка підтримка", - написав представник МЗС.
За словами Ніколенка, зараз вживаються активні заходи з повернення додому решти вивезених із росії в Угорщину українських військових - цим займаються українські дипломати разом із Координаційним штабом з питань поводження із військовополоненими та іншими причетними органами України.
8 червня у РПЦ заявили, що передали Угорщині 11 наших військовополонених закарпатського погодження. Україна про це нічого не знала. Згодом угорський віце-прем’єр-міністр Жолт Шем’єн підтвердив заяви РПЦ. Проте, також не став розповідати, про кого йшла мова та де вони знаходяться. Крім цього він заявив, що наші полонені мають бути “вдячні РПЦ за свободу”.
Згодом в уряді Угорщини вирішили відхреститися від заяв віцепрем’єра-міністра. Урядовці заявили, що Шем’єн міг здійснити такий обмін без узгодження з іншими політиками. Таким чином, ці переговори з агресором також були виключно його ініціативою, і країна в цілому до цього непричетна.
Водночас Україна змогла з’ясувати, куди та кого саме росія передала Угорщині з українських полонених. Дані про це вже передали родичам наших співвітчизників. Проте, до повернення в Україну їхній офіційний статус залишатиметься “зниклі безвісти” за особливих обставин.
19 червня в МЗС України доповіли, що українські полонені, які були передані росією Угорщині, фактично утримуються на території європейської держави. Ці люди не мають вільного статусу, підкреслили у відомстві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.