“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Заборона на імпорт не стосується транзиту – шукати обхідні маршрути постачальникам не доведеться
З 19 квітня перелік забороненої до імпорту в Угорщину української продукції розширили. Раніше він стосувався лише зернових та олійних культур. Загалом список тепер налічує 25 сільськогосподарських продуктів і зернових, які наші постачальники не зможуть імпортувати до Угорщини.
Про це повідомили у Hirado.hu. Заборону офіційно ввели в Міністерстві сільського господарства країни. Раніше планувалося ввести заборону на імпорт тільки зернових та олійних культур, але захід поширили на значно більшу кількість продуктів.
Таким чином, крім зернових до Угорщини заборонено імпорт борошна, меду, олії та м’яса. Обмеження вводяться тимчасово – до 30 червня. В країні пояснили, що таким чином хочуть захистити фермерів та споживачів країни.
Важливим є факт того, що заборона не розповсюджується на транзит товарів. Таким чином, кінцеві поставки до Угорщини проводити не можна, а от транспортувати товари територією країни – не заборонено. Звичайно, для цього потрібно отримати необхідні дозволи та укласти угоди. Також будуть проводитися додаткові перевірки цих товарів на кордонах, а переміщення відслідковуватимуть за допомогою електронних пристроїв та патрулів.
За порушення правил перевізники отримають штраф. У деяких випадках такий штраф може сягати навіть повної вартості товару.
Подібні кроки вже здійснили одразу декілька країн. Справа в тому, що вільний від мита за допомогою ЄС вантаж обмежує діяльність місцевих фермерів – товари з України часто значно вигідніше закуповувати, ніж інші. Так, Польща, Угорщина та Словаччина вже заборонили імпорт нашої продукції, а в Румунії лунають заклики, аби ввести такі ж обмеження.
Окремо варто додати, що в Польщі також крім імпорту тимчасово довелося вводити заборону на транзит українських товарів. Місцеві фермери не могли конкурувати з постачанням нашої продукції, через що Уряд вимушений був вжити заходів. Проте, нещодавно країнам вдалося домовитися про прийнятні умови такого транзиту, тож у ніч проти 21 квітня транзит через польську територію має відкритися знову.
Нагадаємо, що в Польщі та Німеччині швидко закінчуються місця для проходження НМТ: випускників просять поквапитись.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.