Поет та драматург розповів як переживав обстріли у перші дні війни та як відправив дружину у стриптиз-клуб
Естрадний поет та драматург Юрій Рибчинський, котрий у радянські часи працював з багатьма українськими, російськими та грузинськими зірками розповів про найбільшу трагедію у житті Тамари Гвердцителі, яка трапилася під час цієї війни. А також пригадав про те, що ще за 10 років до анексій Криму передбачав цю війну. Про все це він розповів у програмі “Точка опори” телеканалу “Дім”.
“Ще до анексії Криму я часто їздив до Москви і купував їхні газети. З них мені було зрозуміло, особливо після нашого першого Майдану, що рано, чи пізно вони нападуть на Україну. Вони створювали для свого народу негативну інформацію про Україну. З початку вони створювали образ українця такий, щоб всім було смішно, а потім перетворилося на те, що всі ми бендерівці, петлюрівці, мазепівці та русофоби”, - згадує Юрій Рибчинський.
При цьому тікати за кордон від війни поет не став. Хоча така можливість була. А ось знайти прихисток в Україні перетворилося на цілу пригоду. І допомога прийшла зовсім з неочікуваної сторони.
“Довгий час на початку війни ми залишались у Києві. Але у бомбосховища бігала тільки моя дружина Саша. Справа у тому, що через дорогу від нас стриптиз-клуб, який знаходиться у підвалі. І вона, завдяки війні одну ніч переночувала у стрип-клубі.
А потім, через деякий час, ми переїхали у заміський будинок Жені (син Юрія Рибчинського. - прим. авт.) за Обуховим. Потім, коли над нашим селом почали літати апарати без знаків, що не було зрозуміло чиї, вони нам подзвонили наші люди, які мають відношення до ЗСУ чи СБУ та сказали, що залишилася тільки одна дорога на захід, поки не замкнули (кільце). Тоді ми сіли у машину онука наша старша з Микитою, з першою дружиною Жені, Настею та ми з Сашею. Та поїхали на Захід України.
З початку ми побули три дні у Хмельницькому і поїхали у Кам’янець-Подільський. Там теж провели три-чотири дні. Ми не знали, де шукати притулок. І тут, за дві години як ми маємо висилитися з будинку мені дзвонить з Чернівців підприємець і каже, що послав за нами машину і він забирає нас до себе. Виявилося, що йому з Грузії подзвонив його компаньйон по бізнесу. Він мій прихильник й часто мені у подарунок надсилав чачу. А йому подзвонив мій київський приятель, який колись жив у Батумі. Так от, у Чернівцях ми прожили до травня минулого року. Причому, ми були не єдині такі. Окрім нас він врятував таким саме чином ще людей 40 з різних міст”, - каже поет.
Не думку поета хороші руські існують, просто їх не так багато. І порівняв Нацистську Германію та сучасну Росію. В часи Другої Світової війни теж були хороші німці - Еріх Марія Ремарк, Марлен Дітріх та Ейнштейн. Але німецька більшість всеодно була у захваті від Гітлера. Так зараз і Росія.
“З багатьма росіянами я перестав спілкуватися. Але я не можу назвати прізвища людей, які абсолютно на боці України, бо серед них є дуже знані композитори і актори. З перших же днів війни від них прийшли смс, що вони на боці України. Путіна та режим в якому живуть вони називають злочинним”, - розповідає Рибчинський.
Тамара Гвердцителі, котра залишалася у Москві після того, як Росія напала на Грузію всеж-таки виїхала з країни-агресорки після того, як росіяни почали війну проти України та вдарили по Одесі. Хоча наполягла виїхати мати співачки.
“Мама Тамари Гвердцителі одеситка. Вони все життя були нерозлучні і жили разом. Коли почалася війна і бомбардування Одеси вона покликала Тамару і сказала: “Прощаємося з Росією”. І це не дивлячись на те, що там і статки, і квартира. І вони повернулися до Грузії. Але мама так переживала, що померла. Тому Тамара каже, що це Путін вбив її.
Через деякий час Гвердцителі почала давати концерти і в неї був виступ у Медісон-сквер-гарден, куди прийшло багато російським емігрантів. Вони сильно були обурені за те, що вона відмовилися співати російською. Виконувала тільки грузинські та українські пісні. Вона не простила смерть мами - для неї це найбільша трагедія”, - каже поет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.