UAnimals проведе Всеукраїнський марш прибирання в Голосіївському парку Києва, на Хортиці та в інших заповідниках: як приєднатися

UAnimals закликає інші організації, а також усіх небайдужих, провести марш прибирання у своєму місті чи селищі, якщо це не порушує правил безпеки

Голосіївський парк у Києві
Голосіївський парк у Києві

16-17 вересня 2023 року гуманістичний рух UAnimals проведе Всеукраїнський марш прибирання – масштабні акції у п’ятьох національних парках і заповідниках України, де через засмічення та екоцид, спричинений повномасштабним вторгненням росії, страждають і гинуть тварини. "Приберіть сміття – захистіть тварин" – основний заклик маршу. 

Велике прибирання відбудеться в таких парках:

  • Національний природний парк "Голосіївський", м. Київ. У «Голосіївському» надзвичайно різноманітна фауна. Понад 36 видів тварин, які тут мешкають, занесені до Червоної книги — лось, горностай та інші. «Голосіївський» — один із небагатьох нацпарців, розташованих у мегаполісі, і це виклик для екосистеми. Багато відвідувачів — багато сміття — велика потреба у прибиранні.
  • Національний природний парк "Бузький гард", Миколаївська обл. Цей парк розташований у каньйоноподібній долині Південного Бугу. Багато видів тварин тут є ендемічними, тобто не зустрічаються за межами цієї території. 
  • Національний природний парк "Гуцульщина", Івано-Франківська обл. Нацпарк розташований у мальовничій лісистій частині Покутсько-Буковинських Карпат. Тут мешкає 113 червонокнижних видів тварин: лелека чорний, саламандра плямиста, рись, горностай тощо. Сміття накопичується там, де регулярно бувають відпочивальники.
  • Національний заповідник "Хортиця", м. Запоріжжя. Коли росіяни підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції, Дніпро в районі «Хортиці» значно зміліло. Те, що раніше було дном, стало «пляжем». На поверхню вийшло все сміття, яке раніше було на дні. Сміття загрожує життю і здоров’ю тварин.
  • Національний парк "Ужанський", Закарпатська обл. У цьому парку — надзвичайне різноманіття тварин. Тут живуть козуля європейська, олень благородний, кабан, вовк, ведмідь, дикий кіт і рись. Сміття, яке залишають відпочивальники, негативно впливає на життя і тварин, і рослин.

Ці локації були обрані тому що:

  • вони не були заміновані
  • там справді є потреба поприбирати
  • там мешкають рідкісні види тварин, які заслуговують на чисте довкілля

Як приєднатися?

  • Перейдіть у телеграм-спільноту волонтерів UAnimals
  • Зареєструйтеся у спільноті волонтерів. Далі ви отримаєте можливість обрати бажану локацію прибирання. 
  • Оберіть, яку локацію хочете прибирати. Далі ви отримаєте посилання на канал. 
  • Перейдіть в закритий телеграм-канал обраної локації — там будуть всі подальші подробиці.
  • Нічого не плануйте на 16-17 вересня і вчасно прибудьте у визначене місце.

«Ми з перших днів повномасштабного вторгнення взялися рятувати тварин від війни. Ми розуміємо, що наслідки екоциду, який спричиняє росія, жахливі: знищення цілих видів тварин, довкілля. Цього року ми хочемо зробити марш не лише символічною, а й практичною подією. Всеукраїнський марш прибирання ― це наш спосіб подбати про тварин, які опинились під загрозою, — говорить Олександр Тодорчук, засновник гуманістичного руху UAnimals. — Після підриву Каховської ГЕС оголились пляжі, повні сміття, в якому плутаються тварини і страждають. Досі гектари територій забруднені пластиком, який тварини їдять і помирають. Також багато парків, віддалених від зони бойових дій, засмічені та потребують уваги. Ми маємо взятись і очистити ці парки. А заразом звернутись до світової спільноти з закликом покарати росію за екоцид і допомогти Україні впоратись». 

У 2022 році UAnimals запустив міжнародну кампанію #StopEcocideUkraine, в рамках якої провели сотні акцій в різних країнах. Рух звернувся з офіційною заявою до ООН і закликав створити спеціальний трибунал щодо екологічних злочинів росії. І хоч сьогодні таких механізмів немає, активісти виступають за їхнє створення, тому що це ситуація, якої ще не існувало, тож рішення має бути абсолютно нове, і росія має понести покарання.

Зараз у рамках #StopEcocideUkraine організатори перетворюють Марш за тварин, який, починаючи з 2017-го, щороку проходив по всій Україні, на практичний захід ― Всеукраїнський марш прибирання, адже екоцид, спричинений вторгненням росії, вимагає радикальних дій.

UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, що існує з 2016 року і пропагує гуманне ставлення до тварин, захищає їх від експлуатації та знущань. За сім років діяльності рух домігся ухвалення в Україні важливих зоозахисних законів, досягнув заборони експлуатації тварин у цирках близько 30 українських міст. У 2017 році команда UAnimals провела перший Всеукраїнський марш за права тварин, який зібрав понад 5000 людей і став наймасштабнішою зоозахисною подією у Східній Європі. Від 24 лютого 2022 року рух зосередив зусилля на порятунку тварин у зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України. У лютому 2023 року команда UAnimals відзначила першою Всеукраїнською зоозахисною премією двадцятьох зооактивістів, які рятують життя тварин під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube