Другий підпал за рік - у столиці знищують історичну будівлю, що там хочуть звести забудовники

В столиці знову скандал через нищення історичних будівель

Пожежа в історичній будівлі
У Києві сталася пожежа в історичному будинку, тепер його можуть знести

У столиці стався скандал через підпал історичної будівлі в Києві. Йдеться про будівлю за адресою вулиця Дмитрівська, 23а у Шевченківському районі столиці. Зазначається, що тепер забудовник хоче звести там клубний будинок. 

Про це в соціальній мережі повідомив київський заступник голови Департаменту охорони культурної спадщини КМДА  Дмитро Перов. За його словами, це дерев'яна  будова 1830-х років. Раніше використовувалася в якості складу товару. Саме ця будівля потерпала 28 липня серпня від пожежі. За словами активіста, це підпал, який стався насправді не вперше. 

Дмитро Перов зазначив, що перший підпал стався ще восени 2021 року. Тоді представники міської влади пропонували розірвати договір оренди із недобросовісним орендарем. Проте в результаті це так і лишилося проєктом, і рішення остаточно не було прийнято. 

"Як наслідок - сьогодні історичний будинок палає вже вдруге. На його місці планую спорудити ЖК", - зазначив у своїй публікації заступник голови Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов.

Історична будівля на Дмитрівській після пожежі
Історична будівля на Дмитрівській після пожежі

При цьому прокоментував ситуацію експерт з питань містобудування Георгій Могильний. Він зазначив, що забудовники могли вдатися до хитрощів для реалізації цього проєкту (звести клубний будинок). Експерт звернув увагу на можливі маніпуляції з класом наслідків цього будівництва – замість СС2 (середні наслідки) у повідомленні про початок будівельних робіт було зазначено СС1 (незначні наслідки). Зазначається, що для цього забудовники анонсували будівництво чотириповерхової будівлі з апартаментами попри те, що будівля, скоріше за все, дев'ятиповерхова (враховуючи висоту 26 метрів). 

Водночас ця ділянка на вулиці Дмитрівській, 23а площею 0,0375 метрів була передана в оренду в 2017 році (терміном на 15 років) компанії "Київське землевпорядне підприємство". 13 грудня 2021 року Департамент містобудування та архітектури КМДА видав фірмі містобуди, а 18 липня 2022 року Департамент з питань архітектурно-будівельного контролю зареєстрував повідомлення про початок будівельних робіт з реконструкції нежитлового будинку під житловий будинок з апартаментами та вбудованими приміщеннями громадського призначення.

Скандальні забудови в Києві

Раніше кияни зареєстрували петицію, в якій просять міського голову Віталія Кличко заборонити зносити ринок "Полісся" в Оболонському районі міста. Зазначається, що на його місці начебто хочуть звести житловий комплекс з 25 поверхами. Автор петиції вважає, що це "створить непомірну напругу на соціальну інфраструктуру, яка вже перевантажена, зокрема лікарня №8, дитячу поліклініку, школи та дитсадки на Мінському масиві". 

"Просимо поважати права місцевих жителів та зберегти й відбудувати вже знесену частину ринок "Полісся", який є важливою складовою життя місцевих жителів", - зазначив автор петиції. 

Також стало відомо, що київській громаді остаточно повернули дві комунальні земельні ділянки на Микільсько-Слобідській, 7–9. Таке рішення виніс Верховний Суд у справі щодо ділянок, які надавалися під забудову. За словами представників Київської прокуратури, орендар неналежно виконував свої обов'язки за договорами оренди. Крім того, земельні ділянки знаходяться в межах прибережної захисноï смуги річки Днiпро, в межах червоних ліній та входять до меж пам'ятки місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпро". У результаті Верховний Суд погодився з доводами про відсутність підстав для поновлення договорів оренди землі з недобросовісним орендарем, а ділянки повернули територіальній громаді Києва - тепер незаконної забудови там не буде. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube