Правоохоронці продовжують розслідування діяльності групи медиків, які допомагали військовозобов’язаним отримувати фіктивні групи інвалідності
Поліція вилучила у лікарки з Житомира понад 4,4 млн грн під час розслідування схеми ухилення від мобілізації. Жінка видавала ухилянтам підроблені висновки МРТ для здобуття фіктивних груп інвалідності. Наразі її підозрюють в отриманні неправомірної вигоди, повідомив 7 жовтня відділ комунікацій головного управління поліції у Житомирській області.
У Нацполу нагадали, що у серпні поліцейські викрили медсестру одного з медзакладів Житомира у хабарництві, пов’язаному з встановленням груп інвалідності для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Тоді її затримали у центрі міста під час отримання частини "подяки". Тож нині триває "розкрутка" всієї протиправної схеми. Правоохоронці продовжують розслідування діяльності групи медиків, які допомагали військовозобов’язаним отримувати фіктивні групи інвалідності. Серед фігуранток виявили лікарку, яка видавала підроблені висновки магнітно-резонансної томографії.
Правоохоронці з'ясували, що низка чоловіків призовного віку протягом кількох останніх років не проходили обстежень МРТ, проте їхня медична документація має такі висновки. Усі документи були підготовлені 56-річною лікаркою одного з діагностичних центрів. Вони стали однією з підстав визначення у них захворювання, пов'язаного з інвалідністю.
Тому правоохоронці провели обшуки, зокрема за місцем проживання жінки. В результаті вилучили 80 тисяч доларів, понад 23 тисячі євро, а також кілька жорстких дисків, оптичні носії інформації, ноутбук, мобільний телефон та інші ймовірні докази протиправної діяльності.
Попередня правова кваліфікація – ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем) КК України.
Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) затримали керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу за підозрою у незаконному збагаченні. Під час обшуків, проведених 3 та 4 жовтня, правоохоронці виявили в неї та її родичів близько 6 мільйонів доларів у різних валютах. Наразі жінці світить до 10 років ув'язнення з конфіскацією усього майна по справі щодо підроблених медичних документів та фіктивних діагнозів для ухилянтів.
У ході слідства правоохоронці виявили в квартирі Крупи та її родичів понад 5 мільйонів 244 тисяч доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а також коштовності. Гроші були заховані у шафах, шухлядах і нішах, а частину з них посадовиця намагалася викинути через вікно. Правоохоронці також виявили, що родина Крупи володіє значними активами, зокрема 30 об'єктами нерухомості в Україні та нерухомістю в Австрії, Іспанії та Туреччині.
Керівниці МСЕК повідомлено про підозру у незаконному збагаченні за статтею 368-5 КК України. У разі доведення вини, їй загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває, та встановлюється причетність інших осіб до злочинної діяльності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.