Україна вдається до брудних схем мобілізації у гонитві за планом мобілізувати ще 200 тисяч людей до кінця року - The Times

Виконати план заважають корупція, брак кадрів і стан здоров’я тих, кого можуть мобілізувати

Схеми уникнення мобілізації
Західні ЗМІ пишуть про ганебні практики ЗСУ щодо мобілізації в країні

Україні необхідно мобілізувати до кінця року ще 200 тисяч людей. Але виконати план заважають корупція, брак кадрів і здоров’я тих, хто підпадає під мобілізацію. У спробах виконати план, українські вербувальники вдаються до нових методів: організовують блокпости та примусово забирають людей на вулицях.

Як пише The Times, тактика призову на військову службу стає брудною, оскільки втомлені війною українці кидають виклик призову. У матеріалі розповідають про історію Олександра з Одеси, який попри медичні звільнення, потрапив під призов.

200 000 потенційних додаткових солдатів вже зараз перебувають під тиском мобілізації. Вербувальники української армії встановлюють блокпости, хапають людей прямо з вулиці та ігнорують винятки. Минуло понад місяць після того, як правоохоронці з'явилися у квартирі Сашка в Одесі та попередили його, що його оштрафують, якщо він не поновить документи, що посвідчують особу. Так само поліцейські додали, що питання можна було вирішити коротким візитом до місцевої призовної комісії, натякаючи на давання хабаря. 

Саша не дуже хвилювався, бо у нього була хронічна хвороба нирок. Це означало, що він був технічно звільнений від служби. Тому він сів у поліцейську машину - і більше не повернувся.

Перспективи мобілізувати ще 200 тисяч людей до кінця року не є оптимістичними. Офіцер з Одеси розповів виданню, що вдається залучити лише 20% від необхідної кількості призовників через корупцію, брак кадрів та проблеми зі здоров'ям мобілізованих. Також він закликав НАТО втрутитися, перевірити процеси призову в Україні, а на частину грошей, пожертвуваних західними союзниками, - підвищити зарплати українським військовим.

Що відомо про план мобілізації у 200 тисяч

Ще у липні зазначалося, що аби мобілізувати 200 тис. осіб до кінця року, щокварталу необхідно залучати 50 тисяч нових солдатів. Саме така кількість могла б дозволити компенсувати втрати та сформувати нові бригади.

Після набуття чинності в Україні нового закону про мобілізацію 18 травня, її темпи значно посилились. У Міноборони відзвітували про позитивну динаміку, заявивши, що військово-облікові дані в ТЦК та СП, ЦНАПах та у "Резерв+" оновили майже 1,4 млн військовозобов'язаних. Навіть за кордоном дані внесли 14 тисяч громадян

У військовому відомстві навіть сподівалися, що якщо й надалі будуть такі темпи, то восени можуть винести на голосування законопроєкт про демобілізацію. Проте наразі зберігається необхідність у мобілізації жінок. Ба більше, за даними секретаря комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Романа Костенко, зараз в Україні пішли на спад показники мобілізації. Він стверджує, що ситуація погіршилася порівняно з попередніми місяцями - на тлі весняного 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube