Учасники схеми для ухилянтів робили фальшиві документи про нібито наявність захворювань, які є підставою для оформлення інвалідності. Для цього вони фальсифікували всю медичну документацію з історії "хвороби" клієнта
У Харкові СБУ "накрила" ще одну корупційну схему ухилення від мобілізації, учасниками якої були 13 людей. До схеми причетний голова та інші посадовці однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Вони та їхні спільники за гроші списували ухилянтів з військового обліку. Під час обшуків у них знайшли величезну суму готівки у різній валюті, навіть у російських рублях. Всім загрожує по вісім років тюрми.
Про це повідомила пресслужба СБУ. Зазначається, що ухилянтам видавали фальшиві довідки про інвалідність.
Щоб реалізувати схему голова МСЕК залучив ще 12 спільників, які діяли у складі злочинної групи. Серед них - його підлеглі, а також очільники різних медустанов регіону та цивільні посередники.
За матеріалами справи, спочатку фігуранти виготовляли фальшиві документи про нібито наявність захворювань, які є підставою для оформлення інвалідності. Для цього вони фальсифікували всю медичну документацію з історії "хвороби" свого клієнта, у тому числі щодо його перебування на стаціонарному лікуванні.
"Потім організатор оборудки забезпечував підготовку фіктивного рішення медико-соціальної експертної комісії про призначення групи інвалідності", - кажуть в СБУ.
Вартість таких послуг становила від 2 до 5 тисяч доларів США. Сума залежала від терміновості. Для пошуку потенційних клієнтів фігуранти використовували особисті зв’язки.
Встановлено, що завдяки їм понад 400 чоловіків призовного віку змогли незаконно уникнути мобілізації. Співробітники СБУ затримали організатора та його спільників.
Одночасно правоохоронці провели майже 90 обшуків за місцями роботи й проживання учасників злочинної групи та в їхніх автомобілях. Слідчі вилучили велику кількість справ призовників, чорнові записи, мобільні телефони та комп'ютерну техніку із доказами незаконної діяльності.
Також знайшли гроші у сумі понад 500 тисяч доларів США, майже 80 тисяч євро, більше ніж 1 млн грн та навіть російські рублі, які ймовірно одержані злочинним шляхом. Наразі слідчі Служби безпеки повідомили організатору злочинної групи та 12 його спільникам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
Затримані перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі. Триває розслідування для притягнення всіх винних до відповідальності.
Працівники Державного бюро розслідування 4 жовтня навідались з несподіваними обшуками до очільниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). У ході обшуків слідчі знайшли готівки на рекордні $6 мільйонів. Купюри гривень, євро та доларів США були практично у кожному кутку. Їх "заробила" посадовиця на фальшивих медичних довідках для ухилянтів. Лише у її кабінеті знайшли $ 100 тисяч.
Також провели слідчі дії з обшуками й у сина посадовиці, який обіймає впливову посаду у Головному управлінні Пенсійного фонду Хмельницької області. Правоохоронці також з'ясували, що сім'я високопосадовців володіє значними активами. Серед них - 30 об'єктів нерухомості у Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітних автомобілів, корпоративні права на 48 мільйонів гривень, готельно-ресторанний комплекс на майже 3 тисячі квадратних метрів у Хмельницькому. За кордоном у них є нерухомість в Австрії, Іспанії та Туреччині, а на закордонних рахунках зберігається близько 2,3 мільйона доларів США.
Також 4 жовтня стало відомо, що СБУ та ДБР викрили заступника начальника одного з районних управлінь ДСНС. Він організував бізнес із переправлення чоловіків за кордон - допомагав ухилянтам виїхати з країни. Посадовець пропонував призовникам, які хотіли виїхати, оформити другу групу інвалідності за $20 000.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.