"Запроси мене у сни" - це фанатське відео створено в рамках хакатону АІрі для гурту ДРУГА РІКА за допомогою нейромереж, над ним працювало 42 кріейтора!
За останні тижні у всьому світі зафіксували близько 1600 випадків цього захворювання
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що для мавпячої віспи придумають іншу назву. Для цього організація вже співпрацює з експертами.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на ВВС.
Змінити назву захворювання вирішили після того, як минулого тижня понад 30 вчених написали звернення про «нагальну потребу в недискримінаційній» назві для вірусу та хвороби, яку він викликає.
За їхніми словами, постійне посилання на вірус як африканський є неточним і дискримінаційним.
За останні тижні у всьому світі зафіксували близько 1600 випадків захворювання. У той час як 72 випадки смерті підтвердили в країнах, де мавпяча віспа вже була ендемічною, жодного випадку смерті не було в 32 нових країнах.
Симптоми захворювання. Інкубаційний період триває від 6 до 16 днів. У людини зазвичай розвивається лихоманка, біль голови, перевтома і біль у м'язах. Згодом з'являється характерний висип на тілі. Найчастіше захворювання минає через два-три тижні. Але в деяких випадках захворювання протікає у тяжкій формі. Рівень летальності коливається від 1 до 15%. Найскладніше переносять це захворювання діти. До групи ризику входять мандрівники, які повернулися з Африки та їли м'ясо диких тварин або доторкалися до них. Наразі діагностика в Україні відбувається лише за клінічними проявами.
Нагадаємо, в Польщі підтвердили перший випадок інфікування мавпячою віспою. Крім того, Всесвітня організація охорони здоров'я передасть Україні ПЛР-тести для виявлення мавпячої віспи.
Також Інформатор писав, де фіксують спалах віспи мавп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.