"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Наразі випадків інфікування мавпою віспою в Україні немає
У світі фіксують спалах віспи мавп, захворювання вже порівнюють із коронавірусом. У зв'язку із цим Україна до кінця червня отримає ПЛР-тести від Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Про це на брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Інформатор.
"Станом на сьогодні на території України не зафіксовано жодної підозри або підтвердженого випадку на віспу мавп. Відповідні інструкції з клінічної течії, алгоритмів лікування, епідеміологічного спостереження та лабораторної діагностики були ще півтора тижні тому доведені до відома департаментів контролю та профілактики хвороб", - заявив Кузін.
Симптоми захворювання. Інкубаційний період триває від 6 до 16 днів. У людини зазвичай розвивається лихоманка, біль голови, перевтома і біль у м'язах. Згодом з'являється характерний висип на тілі. Найчастіше захворювання минає через два-три тижні. Але в деяких випадках захворювання протікає у тяжкій формі. Рівень летальності коливається від 1 до 15%. Найскладніше переносять це захворювання діти. До групи ризику входять мандрівники, які повернулися з Африки та їли м'ясо диких тварин або доторкалися до них. Наразі діагностика в Україні відбувається лише за клінічними проявами.
"До кінця місяця ми очікуємо на ПЛР-тести з боку Всесвітньої організації охорони здоров'я, матимемо їх у резерві на випадок необхідності діагностування", - розповів Кузін.
За його словами, незважаючи на те, що є рекомендовані дві вакцини які мають певний захист проти мавпячої віспи, вакцинація зараз не є рекомендованою.
"Головна причина в тому, що цей вірус досить важко передається від людини до людини, і вона, по суті, має досить обмежений епідемічний потенціал. Тобто шанси того, що вона переросте в пандемію, є досить невеликими, тому масова вакцинація населення не рекомендована". Переговори про закупівлю та доставку вакцини наразі не ведуться", - сказав Кузін.
Нагадаємо, Бельгія запроваджує карантин для заражених рідкісною хворобою. Крім того, Україна отримала 150 тисяч доз вакцини від гепатиту В.
Також Інформатор писав, де фіксують спалах віспи мавп.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.
Заголовне фото: з відкритих джерел