У віці 100 років помер колишній Державний секретар США Генрі Кіссінджер

У 1973 році Кіссінджер нагороджений Нобелівської премії миру

Генрі Кіссінджер, Кіссінджер і Зеленський
Наприкінці життя Кіссінджер змінив свою думку щодо вступу України в НАТО

У четвер, 30 листопада. у віці 100 років помер Генрі Кіссінджер - один із найвпливовіших дипломатів США XX століття. Він був радником з національної безпеки США, а з 1973 по 1977 Державним секретарем США.

Про смерть Кіссінджера інформує Reuters. Він запам’ятався як один з ініціаторів політики "відкритої дипломатії".

Кіссінджер народився в 1923 році в німецькому місті Фюрт у родині єврейських емігрантів. Його батько був успішним бізнесменом, але в 1938 році сім'я Кіссінджера змушена покинути Німеччину через нацистський режим.

Він здобув освіту в Гарвардському університеті, де вивчав історію та міжнародні відносини. Після закінчення університету він працював у бізнесі, а потім у 1950-х роках розпочав кар'єру дипломата.

У 1969 році Кіссінджер призначений радником з національної безпеки при президенті Річардові Ніксоні. У цій ролі він відіграв ключову роль у врегулюванні кількох міжнародних криз, зокрема війни у ​​В'єтнамі.

У 1973 році він нагороджений Нобелівської премії миру за свою роль у врегулюванні війни у ​​В'єтнамі.

У 1973 році Кіссінджер також призначений державним секретарем. У цій ролі він продовжував відігравати важливу роль у міжнародній політиці. Він став одним з ініціаторів політики "відкритої дипломатії", яка полягала в тому, щоб вести переговори з противниками США, зокрема з Китаєм та СРСР.

У 1977 році він пішов у відставку з посади державного секретаря. Він продовжував займатися дипломатичною діяльністю та консультуванням приватних компаній.

Кіссінджер є автором кількох книг, у тому числі "Дипломатія" та "Від холодної війни до глобального суспільства". Його книги є класикою міжнародної політики.

Він був неоднозначною фігурою. Його критикували за його роль у війні у ​​В'єтнамі та за його підтримку авторитарних режимів. Однак його також хвалили за його дипломатичний талант і за його внесок у врегулювання міжнародних конфліктів.

Діяльність Кіссінджера мала значний вплив на розвиток міжнародних відносин у другій половині XX століття. Його роль у врегулюванні війни у ​​В'єтнамі та в нормалізації відносин між США та Китаєм є одними з його найважливіших досягнень.

Один з його здобутків розрядка напруженості між США та СРСР. Ця політика призвела до підписання низки важливих міжнародних договорів, зокрема Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ОСВ-2) та Договору про обмеження звичайних збройних сил у Європі (ДОВСЕ).

На початку 2023 року колишній Держсекретар США й давній супротивник ідеї приєднання України до НАТО Генрі Кіссінджер заявив, що змінив свою думку. За його словами, входження України в НАТО є неодмінною гарантією миру на планеті в майбутньому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube