У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У середовищі західних політичних еліт усе більше утверджується думка про те, що Україна має стати членом НАТО.
Колишній Держсекретар США й давній супротивник цієї ідеї Генрі Кіссінджер заявив, що змінив свою думку. За його словами, входження України в НАТО є неодмінною гарантією миру на планеті в майбутньому.
Колишній Держсекретар США Генрі Кіссінджер заявив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 17 січня, що Україна повинна стати членом НАТО, передає Bloomberg. Він вважає, що це потрібно буде зробити, щоб забезпечити мир у майбутньому. Водночас Кіссінджер і далі наполягає на тому, що війна має закінчитися шляхом переговорів.
Такі заяви 99-річний патріарх американської зовнішньої політики виголосив у своєму відеозверненні. Показово, що ще недавно він був проти приєднання України до Альянсу.
«До цієї війни я був проти членства України в НАТО, тому що боявся, що це почне саме той процес, який ми бачимо зараз. Тепер, коли процес вийшов на такий рівень, ідея нейтральної України в цих умовах уже не має сенсу. І наприкінці процесу, який я описав, це має бути гарантовано НАТО в будь-яких формах, які НАТО може розвивати, але я вважаю, що членство України в НАТО дало б можливість досягнути запланованого», — заявив Кіссінджер.
Думка Кіссінджера, попри те, що він давно відійшов від політики, залишається важливою для багатьох на Заході. Цей політик має репутацію затятого реаліста та давнього критика вступу України до НАТО. Ще у вересні він заявив Раді з міжнародних відносин США, що такий крок був би «нерозумним», оскільки він призведе до подальшої ескалації конфлікту.
У грудні 2022 року Кіссінджер закликав до припинення вогню, на умовах, за якими росія відійде до лінії фронту, станом на 24 лютого, а статус Криму будуть вирішувати шляхом переговорів.
Кіссінджер вважає, що не можна допустити прямого конфлікту між Заходом і росією. Він також вважає, що росія повинна мати можливість знову приєднатися до міжнародної правової системи після закінчення війни.
Під час початку свого наступу у 2022 році, росіяни виставили низку ультиматумів до України. Крім зменшення армії, роззброєння та визнання територіальних загарбань вони також вимагали, щоб Україна відмовилася від самої ідеї приєднання до НАТО чи можливості розміщення на своїй території іноземних військових баз.
Україна подала заявку на вступ до НАТО у вересні після того, як Москва провела фейкові референдуми та оголосила про анексію захоплених територій. Проте, країни альянсу все ще не мають консолідованої позиції щодо цього питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.