У Верховній Раді зʼявилися два нові депутати: Таміла Ташева й Богдан Лукашук

Від партії "Голос" до парламенту пройшла колишня речниця президента України у Криму Таміла Ташева, від партії "Батьківщина" – Богдан Лукашук, син нардепа IV-VII скликань Олега Лукашука

Таміла Ташева й Богдан Лукашук
У Верховній Раді зʼявилися два нові депутати

Верховна Рада Україні поповнилась двома новими народними обранцями. Ними стали колишня речниця президента України у Криму Таміла Ташева  від партії "Голос", яку напередодні звільнили з цієї посади. Від партії "Батьківщина" до Ради пройшов Богдан Лукашук, син нардепа IV-VII скликань Олега Лукашука. ЦВК вже зареєструвала їх народними обранцями. На засідання парламенту вони склали присягу. Станом на 6 грудня у ВР нараховується  401 парламентар. 

Центральна виборча комісія повідомила про реєстрацію Таміли Ташевої народною депутаткою України, обраною на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року. Вона балотувалася у загальнодержавному багатомандатному окрузі від партії "Голос". Крім того, комісія отримала заяву про дострокове припинення депутатських повноважень Альони Шкрум.

У зв’язку з цим ЦВК визнала Богдана Лукашука, який був 27-м у списку партії "Батьківщина", наступним обраним депутатом. Після розгляду його заяви та документів, Лукашука також зареєстрували народним депутатом України.

Таміла Ташева: що про неї відомо

Таміла Ташева народилася 1 серпня 1985 року в Самарканді, Узбекистан, у родині кримських татар, яких свого часу депортували з Криму. У 1991 році її сім’я повернулася на батьківщину.

Таміла Ташева
Таміла Ташева

Закінчивши школу, вона вступила до Таврійського університету імені Володимира Вернадського, де вивчала арабську філологію на факультеті східних мов. У 2002 році стала членкинею Кримськотатарського молодіжного центру. Таміла Ташева активно брала участь у Помаранчевій революції, організовуючи протестні заходи в Криму.

У 2019 році Тамілу Ташеву призначили заступницею постійної представниці президента України в Криму. З 25 квітня 2022 року вона очолила цю установу, ставши постійною представницею. Її робота зосереджувалася на розробці та реалізації політик реінтеграції, а також на підтримці законодавчих ініціатив, спрямованих на підготовку до повернення Криму під контроль України після його деокупації.

Що відомо про Богдана Лукашука

Богдан Лукашук народився 10 серпня 1982 року в Хмельницькому. Його батько, Олег Лукашук, був народним депутатом України кількох скликань (IV-VII).

Богдан Лукашук
Богдан Лукашук

У 2010-2011 роках Богдан працював у Державному комітеті України із земельних ресурсів. З 2014 по 2015 роки обіймав посаду заступника голови однієї з районних державних адміністрацій Хмельницької області, зосереджуючись на гуманітарних питаннях.

Під час президентських виборів 2019 року він виконував обов’язки довіреної особи Юлії Тимошенко у 187-му виборчому окрузі. Окрім цього, Богдан Лукашук є засновником кількох бізнесів у Хмельницькій області.

Українцям дорого обходяться нардепи

У 2024 році Верховна Рада України виділить на утримання одного народного депутата понад 1,6 мільйона гривень. Про це йдеться у постанові про кошторис українського парламенту на 2024 рік. Якщо просумувати всі витрати на одного нардепа, закладені Радою на рік, то вийде 1 633 009,50 млн грн.

Цікаво, що зарплата керівника Апарату є значно вищою за зарплату народних депутатів у Верховній Раді. Наприклад, у порівнянні з деякими із них, такими як Володимир Зеленський, Руслан Стефанчук, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Це може викликати обговорення щодо рівня оплати праці у Верховній Раді та розподілу фінансових ресурсів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube