Кожен народний депутат обходиться українцям в понад 1,5 млн грн на рік, - постанова Верховної Ради

Читать на русском

Окрім витрат на оренду житла та оплату проїзду, народні депутати також отримують фінансування для оплати праці своїх помічників-консультантів та витрати на відрядження

Читать на русском
депутати, гривні
Депутат обійдеться в шість мільйонів гривень податків на рік

Окрім витрат на оренду житла та оплату проїзду, народні депутати також отримують фінансування для оплати праці своїх помічників-консультантів та витрати на відрядження

У 2024 році Верховна Рада України виділить на утримання одного народного депутата понад 1,6 мільйона гривень. Про це йдеться у постанові про кошторис українського парламенту на 2024 рік.

В документі розписані норми витрат на одного депутата на поточний рік. Зокрема, документ містить суму, яку виділяють на оренду житла депутата, компенсацію його проїзду по Україні та Фонд оплати праці помічників-консультантів. Також там розписано, скільки коштів у рік йде на відрядження помічників-консультантів депутатів у виборчі округи, оплату утримання приміщень у цих округах та на зустрічі з виборцями. Якщо просумувати норми витрат на одного нардепа, закладені Радою на рік, то вийде 1 633 009,50 млн грн.

Згідно з кошторисом, у 2024 році Рада виділила депутатам:

  • на оплату проїзду - 90 000 гривень,
  • на компенсацію оренди житла - 237 900 гривень,
  • на Фонд оплати праці помічників-консультантів - 1 061 016 гривень,
  • на відрядження помічників-консультантів у виборчі округи - 8 000 гривень,
  • на оплату утримання приміщень у цих округах 2 000 гривень,
  • на зустрічі з виборцями - 670 гривень.

Скільки коштуватиме Україні утримання одного депутата у 2024: у Раді розкрили подробиці 1

Завгосп Ради за рік війни отримав майже три млн грн зарплати

Вячеслав Штучний оприлюднив свою декларацію за 2022 рік. В якій зазначено, що за перший рік повномасштабної війни він отримав значні суми зарплати та пенсії, а також інші соціальні виплати.

Зокрема, його доходи складали два мільйони 941 тисячу 101 гривню за роботу у Раді, 538 тисяч 41 гривню пенсії та шість тисяч гривень соціальних виплат. Додатково, він отримав дві тисячі 534 гривні процентів від державних банків.

Цікаво, що зарплата керівника Апарату є значно вищою за зарплату народних депутатів у Верховній Раді. Наприклад, у порівнянні з деякими із них, такими як Володимир Зеленський, Руслан Стефанчук, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Це може викликати обговорення щодо рівня оплати праці у Верховній Раді та розподілу фінансових ресурсів.

 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми матимемо можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.