У третини перехворілих на COVID-19 знайшли нервові розлади

Читать на русском

Чим важче людина переносила коронавірус, тим сильніше були виражені наслідки для нервової системи та психіки

Читать на русском

Чим важче людина переносила коронавірус, тим сильніше були виражені наслідки для нервової системи та психіки

Кожен третій , хто перехворів на коронавірус, страждає від нервового чи психічного розладу впродовж шістьох місяців після зараження. Частота нервових розладів у COVID-пацієнтів досягла позначки 33,62 відсотка.

Про це свідчать результати дослідження вчених, опублікованому в журналі "The Lancet",передає Інформатор .

"Ми прагнули надати надійні оцінки показників із захворюваності та відносних ризиків неврологічних та психіатричних діагнозів у пацієнтів протягом 6 місяців після встановлення діагнозу COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Найбільш частим наслідком коронавірусу став тривожний розлад, діагностований у 17,39% спостережуваних, за ним слід афективний розлад - 14 відсотків. Серед інших діагнозів були названі ішемічний інсульт, деменція, слабоумство та безсоння.

На думку вчених, вірогідність розвитку неврологічних ускладнень вища, якщо людина складніше перенесла коронавірус і проходила лікування в реанімації, вона становить 46%. Решті 13% досліджених діагнози психіатричних розладів ставилися вперше.

Нагадаємо, в Україні планують реабілітувати хворих з «постковідним» синдромом. Крім того, глава МОЗ Максим Степанов заявив, що наразі робоча група розробляє пакет для надання фізичної і психологічної допомоги для пацієнтів після постковідних ускладнень.

Також Інформатор розповідав, скільки триває і як проявляється «постковідний» синдром.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.