У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Йдеться про цілком сліпих людей, які втратили зір
Вперше американські дослідники розробили мозковий імплант і досягли з його допомогою результату для незрячих людей відновлення зору. Вчені вважають це феноменальним прогресом в галузі оптичних протезів.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science .
Так званий "візуальний протез", імплантований безпосередньо в мозок, дозволив сліпій жінці вперше за 16 років сприймати двовимірні форми та літери.
У віці 42 років у Берни Гомес розвинулася токсична оптична нейропатія, тяжке захворювання, яке швидко зруйнувало зорові нерви, що з'єднують її очі з мозком.
Лише за кілька днів обличчя двох її дітей та чоловіка розчинилися у пітьмі, а її кар'єра вчителя природничих наук несподівано завершилася.
У 2018 році, у віці 57 років жінка прийняла сміливе рішення. Вона зголосилася стати першою людиною, якій у зорову область мозку імплантували крихітний електрод розміром 4Х4 мм із сотнею мікроголок. Його знову витягли за півроку.
На відміну від імплантатів сітківки, які досліджуються як засіб штучного використання світла для стимуляції нервів саме сітківки ока, мозковий протез Moran Cortivis повністю обходить око та зоровий нерв і прямує безпосередньо до джерела візуального сприйняття.
Пройшовши нейрохірургію з імплантації пристрою в Іспанії, піддослідна протягом наступних шістьох місяців проводив у лабораторії щодня чотири години, щоб проходити тести і тренуватися з новим протезом.
За підсумками випробувань до жінки поступово повертається зір. Перше, що вона побачила – це спалах світла.
"Я дещо бачу!" - вигукнула жінка, побачивши білу лінію у своєму мозку у 2018 році.
Дослідникам найважче було викликати вертикальні лінії, але до кінця навчання пацієнтка змогла правильно розрізняти горизонтальні та вертикальні патерни з точністю 100%.
Розробки імплантів продовжуються, як і дослідження. Вчені вважають технологію багатообіцяючою.
Раніше Інформатор повідомляв, що у США створили імплант для лікування депресії .
Також ми писали, що в Україні відкриють ринок біоімплантів для трансплантації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .