У США презентували високотехнологічний бомбардувальник-невидимку - головні новини ночі

Читать на русском

Американська компанія Northrop Grumman представила стратегічний бомбардувальник B-21 Raider, який вважається найсучаснішим літаком Військово-морських сил США

Читать на русском
У США презентували високотехнологічний бомбардувальник-невидимку - головні новини ночі
У США презентували найсучасніший стратегічний бомбардувальник

Американська компанія Northrop Grumman представила стратегічний бомбардувальник B-21 Raider, який вважається найсучаснішим літаком Військово-морських сил США

США презентують новий бомбардувальник шостого покоління B-21 Raider, розроблений американською компанією Northrop Grumman для військово-повітряних сил США. Тим часом Єврокомісія виділила 533 млн євро на міжрегіональні програми за участю України і Молдови. Про ці та інші новини читайте у нашому дайджесті - головні новини ночі 3 грудня.

У США презентували найсучасніший стратегічний бомбардувальник

B-21 Raider позиціонують як високотехнологічний бомбардувальник-невидимку, який розробляють для заміни застарілого парку бомбардувальників ВПС США.

"Розроблений як далекобійний, що має підвищену живучість і здатний нести набір звичайних і ядерних боєприпасів, B-21 приєднається до ядерної тріади як видимий і гнучкий засіб ядерного стримування, підтримки цілей національної безпеки та гарантування безпеки союзників і партнерів", – ідеться у релізі компанії.

Планують, що Пентагон придбає у Northrop Grumman щонайменше 100 таких літаків, хоча деякі військові експерти вважають, що ВПС США потрібно вдвічі більше.

Associated Press пише, що параметри нового літака поки не розкрито. У виробництві наразі шість B-21 Raider, від укладання контракту до дебюту минуло сім років. Новий літак зовні схожий на бомбардувальник B-2 Spirit, який він має замінити.

Планують, що B-21 Raider стане частиною модернізованої "ядерної тріади" (сухопутної, повітряної і морської компоненти) США. Міністерка ВПС США Дебора Джеймс пояснила, що новий "бомбардувальник ХХІ століття" потрібен для протистояння "набагато складнішим загрозам" із боку Китаю та Росії.

Літак представили на підприємстві компанії у місті Палмдейл штату Каліфорнія. У презентації взяв участь глава Пентагону Ллойд Остін. Він заявив, що розробка B-21 доводить довгострокову відданість міністерства оборони США створенню передових засобів, які зміцнять здатність Штатів стримувати агресію сьогодні та в майбутньому.

За словами Остіна, навіть найсучаснішим системам ППО буде важко виявити бомбардувальник. Це була перша публічна презентація нового бомбардувальника ВПС США за останні 34 роки. Перший політ бомбардувальника запланований на 2023 рік. Випробування літака відбудеться на авіабазі Едвардс у Каліфорнії. Контракт на розробку B-21 Raider компанія Northrop Grumman отримала у 2015 році.

Чи готовий Байден зустрітися з Путіним

Джо Байден буде готовий зустрітися з Володимиром Путіним для перемовин про мир в Україні, якщо Росія продемонструє готовність покласти край війні. Про це заявив представник Державного департаменту США Нед Прайс під час брифінгу 2 грудня.

"Те, що сказав президент Байден, - це якщо Путін готовий припинити цю війну в Україні, ми зі свого боку готові долучитися до дипломатії. Включно з можливими переговорами (Байдена - ред.) з Путіним", - зазначив дипломат.

Прайс підкреслив, що водночас Сполучені Штати проводитимуть такі переговори у тісній координації із союзниками по НАТО та Києвом.

"Нічого про Україну без України", - вказав посадовець основний принцип і вкотре підтвердив, що США ніколи не визнають спроб незаконної анексії Росією українських територій, окупуваних після 2014 року.

Проте, за його словами, Москва зараз дуже чітко дає зрозуміти, що не налаштована на конструктивний діалог та дипломатію.

"Тож разом із нашими партнерами і союзниками ми зосереджені на тому, аби притягнути РФ до відповідальності за її злодіяння, підтримати Україну в зусиллях захиститися від агресії, а також зменшити для решти світу вплив війни, розв’язаної Путіним", - підсумував представник Держдепу.

Нагадаємо, Байден заявив, що погодиться на переговори з Путіним, якщо той закінчить війну проти України.

Сенатори США проведуть секретний брифінг щодо допомоги для України

Американські сенатори проведуть секретний брифінг наступної середи на тлі прагнення адміністрації президента США Джо Байдена збільшити допомогу Україні, передає CNN.

Ця зустріч відбудеться в той час, коли адміністрація наполягає на наданні Україні додаткової допомоги у розмірі 37 мільярдів доларів, яка може бути включена до зведеного законопроекту на кінець року, що має бути схвалений до 16 грудня для фінансування уряду.

Досі незрозуміло, чи укладе адміністрація угоду по гігантському комплексному пакету або їй доведеться погодитися на тимчасову резолюцію про фінансування федеральних агентств на торішньому рівні - проти чого застерігає Пентагон, йдеться в публікації. Згідно з інформаційним бюлетенем, опублікованим минулого місяця CNN, запит на фінансування України розподілено між чотирма урядовими відомствами США.

Фінансування "забезпечить Україні фінансування, зброю та підтримку, необхідні їй для самозахисту, і щоб уразливі категорії населення продовжували отримувати рятувальну допомогу", - зазначається у листі директора Управління та бюджету Шаланди Янг, направленому спікеру палати представників Ненсі Пелосі. За її словами, у ньому також розглядається гостра нестача продовольства та енергії, спричинена повномасштабною військовою агресією РФ та масованими ракетними ударами.

Відповідно до фактичного бюлетеня, розбивка має такий вигляд:

  • 21,7 мільярда доларів для Міністерства оборони, які будуть витрачені на "обладнання для України, поповнення запасів Міністерства оборони, а також на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки".
  • 14,5 млрд доларів для Державного департаменту на "пряму бюджетну підтримку України, критично важливі інвестиції під час війни, допомогу у забезпеченні безпеки, зміцнення глобальної продовольчої безпеки та гуманітарну допомогу".
  • 626 мільйонів доларів для Міністерства енергетики "для підтримки ядерної безпеки України та для модернізації Стратегічного нафтового резерву".
  • 900 мільйонів доларів для Міністерства охорони здоров'я та соціальних служб "для надання стандартної медичної допомоги та допоміжних послуг українським умовно-достроково звільненим".

Війна між Китаєм і Тайванем можлива

США допускають, що Китай може розпочати війну проти Тайваню. Про це заявила заступниця державного секретаря США Венді Шерман, яку цитує видання Swissinfo.

"Війна між Китаєм і Тайванем потенційно можлива. Таке може статися, тому що лідер КНР Сі Цзіньпін тепер має абсолютний контроль над Китаєм після останнього партійного з'їзду", - зазначила вона.

Шерман додала, що США допомагають Тайваню, щоби у нього були засоби самозахисту, а також спрямовують зусилля на стримування Китаю.

Росіяни завезли до окупованого Мелітополя дагестанських вчителів

Російські окупанти на тимчасово захоплених територіях України намагаються русифікувати українських дітей, для чого звозять своїх педагогів. Щоб покрити дефіцит кадрів, займатись пропагандою у школах Мелітополя відправляють вчителів із Дагестану. Про це повідомляє Центр національного опору при Силах спеціальних операцій ЗСУ.

 Оскільки більшість українських вчителів відмовилися співпрацювати із загарбниками, росіяни завозять своїх вчителів, обіцяючи їм підвищені зарплати та пільги як учасникам бойових дій.

"Цього разу до Мелітополя відвезли вчителів з Дагестану, які мають покрити дефіцит кадрів та займатися пропагандою в окупаційних школах", - йдеться у повідомленні.

Також у Центрі інформують, що паралельно інтервенти проводить рейди щодо виявлення дітей, яких батьки не відпустили на "навчання" та не записали до російських осередків пропаганди. Окупанти загрожують їм позбавленням батьківських прав, щоби змусити віддати дитину. Центр національного спротиву закликає жителів тимчасово окупованої території покинути регіон до моменту його звільнення українськими військовими.

Єврокомісія виділила 533 млн євро на міжрегіональні програми за участю України і Молдови

Європейська комісія затвердила чотири нові програми за участю 10 держав-членів, України та Молдови на суму 533 мільйони євро для розвитку транскордонного та транснаціонального співробітництва, прискорення переходу до "зелених" технологій та підтримки охорони здоров'я та освіти.

 У релізі зазначається, що ці програми отримають додаткове фінансування через ухвалене Комісією у березні рішення призупинити співпрацю з РФ та Білоруссю після російського повномасштабного вторгнення в Україну та перевести 26,2 мільйона євро, спочатку виділених цим двом країнам, на зміцнення співпраці з Україною та Молдова.

Із загальної суми 215 мільйонів євро спрямують на транснаціональну співпрацю в Дунайському регіоні в галузі інновацій та відновлюваних джерел енергії. 187 мільйонів євро виділять на транскордонну співпрацю між Польщею та Україною у галузі охорони природи, охорони здоров'я та управління кордонами.

54 мільйони євро - на прикордонну співпрацю між Румунією та Україною для покращення освіти, охорони здоров'я та охорони природи. 77 мільйонів євро направлять на прикордонну співпрацю між Румунією та Молдовою для покращення освіти, охорони здоров'я та охорони природи.

Також у Єврокомісії вирішили виділити на 2021-2027 роки майже 665 мільйонів євро на 6 програм Interreg для підтримки транскордонного та транснаціонального співробітництва між державами-членами та Україною та Молдовою.

В Литві припинять обмінювати готівкові гривні на євро

Програма обміну готівкової гривні на євро в Литві завершується. Завдяки їй українці мали можливість обміняти наявну в них готівкову гривню на євро у визначених литовських банках.

Українці в Литві мають змогу обміняти готівкові гривні в євро до 5 грудня, саме тоді програму обміну буде припинено. Програма завершується через зниження кількості та сум цих обмінних операцій порівняно зі стартом обміну.

Програма обміну готівкової гривні на євро в Литві була започаткована на основі угоди, укладеної між Національним банком України та Банком Литви. Загалом за період дії угоди українці обміняли на євро в Литві понад 400 тисяч гривень. Такі ж програми обміну раніше завершилися в Польщі (9 вересня 2022 року), в Німеччині (30 жовтня 2022 року), у Швеції (13 листопада 2022 року) та Швейцарії (25 листопада 2022 року).

Нагадаємо, Канада запровадила чергові санкції проти іранських юридичних і фізичних осіб. Під обмеження потрапила компанія, яка допомагає розробляти дрони "Шахед".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.