У США аналізують ризики у разі припинення допомоги та поразки України у війні - The Hill

Американські законодавці просять надати звіт протягом 90 днів з моменту ухвалення витрат на оборону у США на 2025 рік

США, розвідка США
У США вже аналізують ризики у разі припинення допомоги Україні

Американські законодавці ініціювали розслідування щодо потенційних наслідків для національної безпеки США, якщо військову допомогу Україні буде припинено, а Росія здобуде перемогу у війні. Такий звіт мають розробити і представити протягом 90 днів після затвердження новообраним президентом США Дональдом Трампом закону про нацоборону - так званий документ NDAA. Планується, що звіт не буде секретним. 

Про розробку звіту-аналізу повідомило видання The Hill. Директор Агентства військової розвідки та директор ЦРУ мають підготувати звіт під назвою "Оцінка можливого перебігу війни в Україні". У звіті мають бути висвітлені:

  • Наслідки для здатності Сил оборони України протистояти Росії залежно від обсягів допомоги США.
  • Вплив можливого відкликання дозволу на далекобійні удари по території РФ.
  • Ризики для національної безпеки США, включно з потенційною агресією Росії, Китаю, Ірану чи Північної Кореї у разі поразки України.

Документ має бути несекретним, але деякі його положення можуть бути засекречені. Звіт буде переданий до відповідних комітетів Конгресу та Сенату США.

Підготовка має тривати 90 днів із моменту підписання закону про національну оборону (NDAA). Незрозуміло, як у документі будуть враховані погляди нинішньої адміністрації Джо Байдена у порівнянні з потенційними позиціями команди Дональда Трампа.

Ленд-лізу для України не буде

Плата представників у США затвердила оборонні витрати на 2025 рік. Йдеться про так званий документ NDAA. Утім кінцева його версія не містить положення щодо продовження ленд-лізу для України наступного року. У тій частині, що стосується України, є три важливі статті: йдеться про заборону визнавати суверенітет РФ над окупованими територіями України, розробку центру озброєнь на основі ШІ-інтелекту та аналіз фінансування російськими активами міжнародного тероризму.

Згідно зі звітом Reuters, команда новообраного президента Дональда Трампа тихо розробляє мирну пропозицію для України, яка б фактично відійшла від членства в НАТО та потенційно поступилася значною територією Росії, сигналізуючи про різку зміну поточної політики США. Трамп, зі свого боку, часто заявляв, що припинить війну між Україною та Росією протягом 24 годин.

Однак, цього тижня українські посадовці, в тому числі глава ОП Андрій Єрмак і посол Оксана Маркарова, зустрічалися з ключовими фігурами у перехідній команді Трампа, включно з Дж. Д. Венсом, представником Флориди та потенційним радником з національної безпеки Майком Вальцом і обраним Трампом постпредом Росії та України Кітом Келлогом. Це була спроба забезпечити постійну підтримку.

Ці зустрічі мають підвищену терміновість, особливо після того, як спікер Палати представників Майк Джонсон заблокував голосування щодо додаткової допомоги Україні на $24 мільярди. Попри це, Пентагон зобов’язався надіслати цього тижня $725 мільйонів військової допомоги, що є найбільшим постачанням з квітня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube