У Сі Цзіньпіна міг статися інсульт - ЗМІ

Офіційних повідомлень та підтверджень немає, але китайські соцмережі вирують

Сі Цзіньпін, Інсульт у Сі Цзіньпіна
У Сі Цзіньпіна інсульт, але це не точно: про проблеми зі здоров'ям у лідера КНР заявила правозахисниця і плутають соцмережі, але немає жодних підтверджень

У китайських соцмережах поширюється та обговорюється інформація про те, що лідер КНР Сі Цзіньпін нібито переніс інсульт. Першою про це повідомила китайська правозахисниця та дисидентка Дженніфер Зенг. Офіційної інформації щодо цього немає.

Сі Цзіньпін нібито побував у стані інсульту на третьому пленарному засіданні Центрального комітету Комуністичної партії Китаю (ЦК КПК). Про це написало видання Republic у середу, 17 липня.

Жодних подробиць ймовірного інциденту немає, як і відомостей про стан здоров'я Сі в останні роки в цілому, зазначає видання. У 2021 році іноземні ЗМІ повідомляли, що Сі страждав на аневризму головного мозку і нібито був госпіталізований, але і тоді ніяких офіційних підтверджень не було отримано.

"Стало відомо, що він вважав за краще лікуватися традиційними китайськими ліками, а не йти на операцію, яка розм'якшує кровоносні судини та зменшує аневризму", - йдеться у повідомленні.

Користувачі соцмереж скептично ставляться до інформації про інсульт у голови КНР та кажуть, що це лише чутки, які не мають жодних розумних підстав для довіри через таємність Китаю, пише Republic. Вони зазначають, що це "дуже зручно" - оголосити про його нібито інсульт відразу після того, як у США "відбулося щось важливе" (мається на увазі замах на Дональда Трампа) і на фон тривожного загострення напруженості у відносинах з Тайванем.

"Це всього лише чутки, і ми, ймовірно, не матимемо жодних розумних підстав вважати їх достеменними доти, доки не пройдуть місяці через секретність Китаю", - написав один із користувачів у своїй замітці на Reddit.

Скріншоти з трансляції з'їзду компартії китаю обговорюються як одне із свідчень інсульту у Сі Цзіньпіна
Скріншоти з трансляції з'їзду компартії китаю обговорюються як одне із свідчень інсульту у Сі Цзіньпіна

Сі Цзіньпіну 71 рік. Він є чинним генеральним секретарем ЦК Комуністичної партії Китаю (КПК) з 2012 року, головою Китайської Народної Республіки (КНР) з 2013 року, а також головою Центральної військової ради КНР (і КПК). Його вважають одним із трьох наймогутніших лідерів Китаю в його комуністичну еру, поряд з Мао Цзедуном та Ден Сяопіном.

 

Що таке Китай при Сі Цзіньпіні

Ідеологія "соціалізму з китайськими особливостями", яку проповідує Сі Цзіньпін, поки що приносить країні успіх. У Китаї переконані, що закони історичного розвитку непохитні й майбутнє належить передовому суспільству, тобто їм. Треба визнати, підстави на це є.

У військовому та технологічному плані КНР відстає від США. Сполучені Штати залишаються лідером сферах штучного інтелекту, програмного забезпечення, інтернету та аерокосмічній промисловості. США є домом для багатьох провідних світових технологічних компаній: Apple, Google, Microsoft, Amazon і SpaceX. Однак уряд Китаю поставив перед собою амбітну мету — до 2030 року стати світовою науково-технологічною потугою. У 2024 році, пише Nature, Пекін планує виділити на науку та технології 371 мільярд юанів (52 мільярди доларів), що на 10 % більше, ніж торік. Це все ще менше, ніж США - 159 мільярдів доларів, але Китай вважає, що скоро зможе перегнати Вашингтон.

Китай, як і Іран, Росія чи Північна Корея, вважають, що цінності демократичного світу - права особистості, свобода слова та толерантність - рано чи пізно призведуть до його краху. На переконання Пекіну, індивідуалізм стане прокляттям Заходу і зробить його нездатним реагувати навіть на очевидні виклики для безпеки. І в цьому вони переконуються кожного разу, коли чують щось на зразок закликів припинити бомбардування російських НПЗ, або спостерігають епопею з виділенням допомоги Україні.

Китайська еліта переконана, що лише авторитарна держава комуністичного зразка може впоратися з такими глобальними викликами для людства, як кліматичні зміни. Адже капіталістичним країнам важко врегульовувати інтереси різних економічних гравців. А з економічною нестабільністю та соціальною напругою, яка неминуче виникне через кліматичні зміни, може краще впоратися КНР: забрати в багатих і віддати бідним.

Критики кажуть, що такі плани є занадто райдужними й вже до 2050 року населення Піднебесної скоротиться майже на половину, а демократичні країни, де права людини чогось варті, навпаки збільшать число громадян завдяки міграції, але Сі Цзіньпін їх не слухає. На відміну від вождя росіян Володимира Путіна, лідер Китаю нікуди не поспішає. Його основним завданням є створити сприятливі умови для подальшого протистояння Сполученим Штатам. І Глобальний мирний саміт у Швеції дає такі умови.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube