Ердоган заявив Сі Цзіньпіну про загрозу розповсюдження війн в Україні та Ізраїлі на глобальний рівень

Ердоган на саміті Шанхайської організації в Астані 4 липня виступив з попередженням про можливу ескалацію конфлікту в Україні, яка може загрожувати миру та стабільності у світі

Лідери Туреччини і Китаю
Ердоган і Цзіньпін у Астані

В Астані, де проходив 24-й саміт глав держав Шанхайської організації співробітництва, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрівся з головою Китаю Сі Цзіньпіном. Під час цієї зустрічі вони обговорили різні аспекти білатеральних відносин. Окремо зосередилися на загрозі глобального розширення війни в Україні та конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС.

Як повідомляє управління зв'язку Турецької Республіки в Twitter, Ердоган заявив, що для Туреччини важливо продовжувати розвивати взаємовигідні відносини з Китаєм у всіх сферах, що буде сприяти обом країнам. Він особливо підкреслив, що конфлікти в Україні та на Близькому Сході можуть мати серйозні наслідки як на регіональному, так і на глобальному рівнях.

Турецький лідер висловив переконання, що міжнародне співтовариство має діяти рішуче та ефективно, щоб запобігти подальшому ескалації конфліктів і забезпечити мир та стабільність у світі. Туреччина, зберігаючи нейтральну позицію в конфлікті, пропонує свою дипломатичну місію як посередника для досягнення справедливого миру між Україною та Російською Федерацією, демонструючи відкритість до співпраці та мирного вирішення конфліктів на міжнародній арені.

Що пропонує Туреччина

У столиці Казахстану Астані, де відбулося засідання Шанхайської організації співробітництва (ШОС), президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував Путіну справедливий мир, який задовольнить обидві сторони конфлікту. Він передбачає припинення обстрілів. Окрім цього, за даними російських джерел, турецький лідер пропонував диктатору передати окупований Крим Анкарі під тимчасовий контроль. І це сильно не сподобалося хазяїну Кремля. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Bloomberg заявив, що президент РФ Володимир Путін може отримати запрошення відвідати наступний Саміт миру. Перший інавгураційний Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку тривав з 15 по 16 червня. Він зайняв вагоме місце на шпальтах світових ЗМІ. Більшість відзначають, що навряд ця подія матиме якийсь вирішальний вплив на закінчення війни в Україні, зокрема з огляду на те, що не було представників Росії та КНР. Водночас є сподівання, що зустріч стане етапом до напрацювання переговорних позицій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube