У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Підручники призначались учням 5-х класів в Одеській області
Міністерству освіти й науки України довелось екстрено зупиняти друк підручників з "молдавської мови". Це сталось після того, як Румунія висловила своє обурення. Адже такого поняття більше не існує.
Про це повідомила пресслужба МОН 16 листопада. Зазначається, що підручники були призначені для учнів 5 класів, які мешкають в Одеській області. Проте тепер вони отримають їх тільки після того, як буде передруковано та замінено поняття "молдовська мова" на "румунська мова".
Варто зазначити, що поняття мови почали офіційно використовуватись в Україні у жовтні поточного року. Але, як зазначили у МОН, підручники погодили й віддали у друк ще у травні цього року. Тож зроблено це було не навмисне, а через відсутність контролю.
"Зауважуємо, що всі подальші акти Уряду будуть прийматися з урахуванням домовленостей. А всі державні службовці, які допускатимуть порушення рішення Уряду, будуть нести дисциплінарну відповідальність", - наголосили у міністерстві.
Напередодні заяви МОН, румунське видання Libertatea поширило інформацію, що українське видавництво "Світ" готує підручники "Молдовська мова" та "Молдовська та світова література". Тобто застосовує не нове поняття, а застаріле радянське.
На матеріал відреагував прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку сказавши, що він роздратований, адже Україна обіцяла відмовитись від цього поняття та почати використовувати "румунська мова". Чиновник додав, що зв'язався з українською стороною для вирішення питання. Як з'ясувалось, проблема "логістична" й буде вирішена.
Відмовитися від використання терміна "молдавська мова", який був створений штучно за радянських часів, Україна вирішила в рамках спільного засідання з румунським урядом. Парламентарі взяли до уваги, що державною мовою Республіки Молдова є румунська, тому у нашій країні також будуть вживати таке означення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.