Що робити, якщо ваші діти отримали підручники російською мовою: відповідь міськради Харкова

Читать на русском

Керівників шкіл попередили про недопустимість використання в освітньому процесі підручників, що надруковані російською мовою

Читать на русском
Підручники
У разі видачі підручників російською мовою батьки можуть звернутися до адміністрації школи, або користуватися електронними версіями підручників

Керівників шкіл попередили про недопустимість використання в освітньому процесі підручників, що надруковані російською мовою

У Харкові керівникам шкіл повідомили про необхідність використання підручників, які входять до рекомендованого переліку Міністерства освіти і науки України. Застосування в освітньому процесі літератури, яка не входить до списку, є недопустимим. У разі виникнення ситуації з видачею підручників російською мовою у батьків є два варіанти розв'язання питання.

У департаменті освіти Харківської міської ради відповіли на запит Інформатора. Там заявили, що батькам необхідно звернутись до адміністрації школи, в якій навчається дитина.

"На нарадах директорів закладів освіти міста розглядалися нормативні документи, які регулюють питання забезпечення підручниками. Керівникам закладів загальної середньої освіти повідомлено про необхідність використання підручників, які входять до переліку навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України. Наголошено, що застосування в освітньому процесі навчальної літератури, яка не входить до вищезазначеного переліку, є недопустимим", - зазначили у департаменті освіти Харківської міської ради.

Керівників шкіл попередили про неправомочність використання в освітньому процесі підручників, що надруковані російською мовою, особисту відповідальність за дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "Про освіту", зокрема в частині застосування державної мови в освітньому процесі". Також батьки можуть знайти електронну версію необхідного підручника українською мовою. В умовах воєнного стану можна користуватися електронними версіями підручників, право використання яких придбали за кошти державного бюджету. Вони розміщені у вільному доступі на порталі Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" - посилання. На сайтах закладів загальної середньої освіти Харкова розміщені електронні версії підручників, за якими проходить освітній процес конкретного закладу освіти. Учні, батьки та педагоги можуть користуватися підручниками на порталі та завантажувати на свої гаджети. 

Скандал з підручниками російською мовою 

8 вересня народний депутат Максим Бужанський звернув увагу на те, що учням 10 класу видали підручники російською мовою. Про це йому написали батьки школярів. У департаменті освіти Харківської міської ради 14 вересня на запит Інформатора заявили, що підручники для учнів 10-х класів російською мовою не видавалися. Протягом липня-серпня 2023 року в закладах загальної середньої освіти Харкова провели інвентаризацію навчальної літератури. Зокрема, у фондах шкільних бібліотек міста на 1 вересня були наявні підручники для 10-го класу, які надруковані українською мовою, з 18 предметів. У відповіді державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" на запит Інформатора наголосили, що державним бюджетом України на 2022 рік передбачили видання підручників для 5 та 9 класів закладів загальної середньої освіти. Проте російська військова агресія призвела до того, що показник на видання підручників становив 0 гривень. Відповідно у 2022-2023 роках не було надруковано жодного підручника російською мовою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.