Існує високий ризик, що окупанти планують атаку на дамби Київської ГЕС та Каховського водосховища, що може призвести до катастрофічних наслідків
Представник МЗС РФ Марія Захарова зробила чергову брехливу заяву. Вона звинуватила Україну в "підготовці руйнування дамб Київської ГЕС і Канівського водосховища". За її словами, українська влада хоче влаштувати провокацію і звинуватити в цьому Москву.
Про це пишуть російські пропагандистські ЗМІ. Захарова заявила, що це буде "цинічною провокацією проти РФ".
"Київ готує руйнування дамб Київської ГЕС і Канівського водосховища, це стане черговою цинічною провокацією проти РФ", - заявила Захарова на брифінгу з поточних питань зовнішньої політики 12 липня.
За її словами, фахівці КПІ ім. Сікорського дослідили можливі сценарії затоплення прилеглих територій у разі руйнування дамб каскаду Дніпровських водосховищ.
"Ми звернули увагу на повідомлення, що з'явилося, про дослідження так званим Світовим центром даних з геоінформатики та сталого розвитку Київського політехнічного інституту імені Сікорського можливих сценаріїв затоплення прилеглих територій унаслідок руйнування дамб окремих водосховищ каскаду Дніпра. Річ у тім, що у вересні та жовтні 2022 року цей центр уже моделював наслідки прориву греблі Каховської ГЕС. А в червні 2023 року вона зруйнувалася внаслідок безперервних обстрілів ЗСУ", - видала Захарова.
Така заява представниці РФ викликає серйозну занепокоєність. Існує ризик, що Росія може готувати атаку на дамби Київської ГЕС та Канівського водосховища, повторюючи свій злочинний сценарій з Каховською ГЕС, де Росія, звинувативши Україну, сама підірвала дамбу. Тоді вони також "анонсували", що Україна збирається підірвати дамбу.
Як відомо, у ніч на 6 червня 2023 року російські загарбницькі війська підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. Після підриву окупантами дамби Каховської ГЕС штучне море вилилось в русло Дніпра. Це призвело до затоплення понад 80 населених пунктів у Херсонській та Миколаївській областях. А саме водосховище майже перестало існувати. Через руйнування майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Регулярний підвіз води у постраждалі райони вдалося налагодити силами системи внутрішніх справ.
До ліквідації наслідків російського теракту щоденно залучалося понад дві тисячі рятувальників, три сотні одиниць техніки і більш як сотня плавзасобів. Та навіть під час рятувальної операції та евакуації населення окупанти неодноразово відкривали вогонь по людях. Загинув один рятувальник, 16 працівників інших служб - поранені. Підрив станції призвів до проблем із водопостачанням на півдні України.
Раніше ми писали, що Міністерство юстиції США заявило, що їм вдалося знешкодити велику російську операцію з дезінформації у соціальних мережах. Зловмисники використовували фейкові акаунти, підсилені штучним інтелектом, для поширення пропагандистських повідомлень Кремля у США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.