Після удару по Охматдиту у мережі помітили підозріле масове бажання українських блогерів піти на перемирʼя з Росією

Українці не залишилися байдужими після терористичного удару Росії 8 липня, втім українські блогери зробили заяви, від яких пахне російською методичкою

Атака 8 липня
Після атаки 8 липня інстаблогери України почали поширювати заклик піти на перемир'я, про яке останнім часом багато говорить РФ

Після терористичної атаки Росії по Україні 8 липня за "дивним збігом" в мережі почалося масове поширення проросійських наративів. Практично одночасно російські вкиди опублікували у своїх соцмережах українські блогери-мільйонники, також ідентичні меседжі прозвучали й, зокрема, від проросійських нардепів. Всі їхні пости просувають думку про те, що треба домовлятися з Росією, війна - це нібито змова, і взагалі варто задуматися, чи потрібні Україні ті кордони 1991 року.

Таке явище з інстаблогерами України спостерігається вже не вперше. Традиційно загострення "політичних сторіс" стається після масованих атак, подібних до тієї, яка відбулася 8 липня. Це й відбулося у понеділок. Блогери із сотнями тисяч підписників чи навіть мільйонами почали грати за правилами російської пропаганди. Подача в них різна, втім сенс - один і той самий.

Так, скандальна блогерка Юлія Верба, в якої 1,6 млн підписників в Інстаграмі, звинуватила в ударі по "Охматдиту" українську владу. Це сторіс вона вже видалила, але раніше теж постила подібні після атак. До того ж дівчина регулярно рекламує казино у своєму блозі.

блогери 1

Ще одна "політична експертка" - Владислава Роговенко. Блогерка прямо закликала Зеленського йти домовлятися про мир з Росією. Додала, що ненавидить, як українську, так і російську владу.

блогери 2

Популярна блогерка-пародистка Зоя Свекруха вважає, що війна в Україні - нібито проплачена змова. Сторіс теж видалила.

блогери 3

Скандальна блогерка Ксюша Манекен теж не змовчала. Вона назвала війну "серйозною політикою" та виступила на захист російськомовного населення, заявивши що в Україні триває "мовний нацизм".

блогери 4

Блогерка Тая (72 тисячі підписників), яка брала участь у проєкті "Супермама", вимагає мирні переговори з РФ. Дівчина вважає, що це єдиний шлях досягти спокою та миру. Блогерка заявила, що кордони 1991 року не будуть нікому потрібні, якщо всіх українців знищать. Боротьбу українців за незалежність та існування як окремої нації Тая назвала "бажанням помсти".

блогери 5

Блогерка Катерина Мартинко теж заговорила про кордони 1991 року. Каже, що владі треба зосередитися не на українських територіях, а на дітях.

блогери 6

Проросійські думки поширила й популярна у TikTok (1,3 млн підписників) блогерка з Харкова Юлія Золотарьова. Вона заявила, що Україні не виходить повернути кордони 1991 року, тож варто якомога швидше піти на перемир'я. Зараз всі нібито "набивають гаманці на війні".

блогери 7

блогери 8

Свою "важливу" проросійську думку запостив й скандальний блогер Олександр Волошин. Він закликав українців бути розумнішими та зіграти за правилами РФ, бо ми "не вивозимо".

А от для блогерки Міли Бараєвої війна - це "політичні ігрища". Вона закликала припинити війну, при чому їй байдуже, в який спосіб це зроблять.

блогери 9

Неприємно здивувала й українська акторка Наталка Денисенко, чоловік якої, актор Андрій Федінчик, служить в ЗСУ. Реагуючи на атаку 8 липня, вона написала пост про "чорну енергію та ментально здорових українців". Детальніше про цей скандал можна прочитати в матеріалі Інформатора.

Окрім блогерів, меседжі з нотками російської пропаганди поширили й українські проросійські нардепи. Зокрема, Артем Дмитрук (колишній народний депутат від "Слуги Народу", тепер позафракційний) та Євген Шевченко, якого теж виключили зі "Слуг". Їхні пости співпали зі сторісами блогерів - Україні треба закінчувати війну, бо інакше вона ніколи не закінчиться.

блогери 10

Атака по Україні 8 липня

Вдень 8 липня російські війська здійснили новий масований обстріл України. Він, зокрема, став найпотужнішою атакою на Київ за війну, постраждали й Кривий Ріг та Дніпро.

Одним із місць, які постраждали найбільше, стала Національна дитяча спеціалізована лікарня МОЗ України "Охматдит". За даними МОЗ, в момент ракетної атаки в Охматдиті перебувало понад 600 пацієнтів і щонайменше стільки ж - працівників лікарні. 

Пошуково-рятувальні роботи в дитячій лікарні тривали всю ніч на 9 липня і зранку. Внаслідок атаки РФ на "Охматдит" 2 людей загинули, за медичною допомогою звернулося 32 поранених. Госпіталізовано з травмами 8 дітей. Загалом, за останніми даними, у Києві внаслідок російських ударів 8 липня загинуло щонайменше 31 осіб, серед яких 4 дитини, ще 117 людей постраждало, з них - 10 дітей.

А у Кривому Розі станом на ранок 9 липня в лікарнях перебувають 28 людей, які постраждали внаслідок російського обстрілу міста 8 липня. Серед поранених одна людина - у дуже важкому стані. 7 людей у важкому стані, 18 - мають поранення середньої тяжкості, у ще 2 - задовільний стан. Внаслідок ворожого обстрілу Кривого Рогу загинули 10 людей.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН після масованого обстрілу України 8 липня збирає екстрене засідання. Це зробити закликали декілька країн, а саме: Британія, Франція, Еквадор, Словенія й США. Закликав до цього й президент України Володимир Зеленський. А Росія намагається зняти з себе відповідальність за удар по "Охматдиту". Також в Кремлі заявили, що "Охматдит" вразила антиракета.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube