Після ліквідації Каховської трагедії виявлено два випадки підозри на холеру: що про це відомо

Читать на русском

Протягом епіднагляду в Україні після підриву Каховської ГЕС на холеру було обстежено 5 123 людини та проведено 6600 досліджень проб довкілля на визначення збудника холери

Читать на русском
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін
Ігор Кузін розповів про два підозрілих на холеру випадки на територіях, які постраждали внаслідок російського теракту на Каховській ГЕС

Протягом епіднагляду в Україні після підриву Каховської ГЕС на холеру було обстежено 5 123 людини та проведено 6600 досліджень проб довкілля на визначення збудника холери

В Україні після російського теракту на Каховській ГЕС було зареєстровано два випадки підозри на холеру у Запорізькій та Чернігівській областях. Проте після ретельного дослідження цих випадків діагнози були скасовані і переведені у групу сальмонельозної інфекції.

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін під час брифінгу. Він розказав, що насторожило лікарів. 

"Пацієнти, маючи типову клінічну картину, звернулися до закладів охорони здоров'я. Швидкий тест на виявлення холери дав позитивний результат, відповідно бригади епідемічного реагування дослідили на ці випадки, були проведені додаткові дослідження і станом на сьогодні ці діагноз скасовані і переведені у групу сальмонельозної інфекції", - сказав Кузін.

Всього протягом посиленого епідемічного нагляду в Україні на холеру було обстежено 5 123 людини та проведено 6600 досліджень проб довкілля на визначення збудника холери. Випадків холери не виявлено.

"З цих досліджень жодних позитивних знахідок як у навколишньому середовищі, так і серед людей не було", - сказав Кузін.

Також він додав, що на постраждалих після теракту на Каховській ГЕС територіях проводилося додаткове обстеження всіх пацієнтів з кишковими інфекціями, які зверталися до медиків. Було обстежено 3 334 людини із гострою кишковою інфекцією, досліджено 2 443 проби із об’єктів довкілля. Холери теж не виявлено.

 

Що було зроблено проти спалахів інфекційних хвороб

На півдні країни до зони надзвичайної ситуації потрапило 180 населених пунктів, загалом майже 900 тисяч населення. Населенню було видано 237 тисяч таблеток для знезараження питної води. Також сформовано запас на рівні 600 тисяч таблеток для знезараження води для реагування на надзвичайні ситуації або для потреб інших регіонів.

Проведено 100 досліджень проб грунту на наявність токсикологічних або паразитологічних факторів. Серед основних показників відхилень було зареєстровано лише відхилення за паразитологічними показниками, і такі перевищення в більшості ідентифікувалися в Херсонській та Миколаївській областях. Також наразі на території Миколаївської і Херсонської областей основні ризики захворювання пов'язані з доступністю населення до чистої питної води там, де ще не повністю відновлено централізоване водопостачання.

Раніше у Херсонській області застерігали від вживання риби. Приготована будь-яким із відомих способів вона залишається небезпечною для життя. Риба має безліч паразитів та може викликати ботулізм.

Крім того, українцям заборонили вживати неочищену воду в Херсонській, Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Одеській областях. Не можна купатися, займатися ловлею риби чи напувати тварин такою водою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.