Медведєв вважає, що Росія повинна зробити все, щоб незворотний шлях України до НАТО завершився або зникненням України або зникненням НАТО
У Росії відреагували на заяву НАТО про те, що Україна - на незворотньому шляху до вступу в Альянс. Заступник голови російського Радбезу Дмитро Медведєв заявив, що треба знищити або Україну, або НАТО. Але для Росії найкраще, щоб зникла й українська держава й Альянс.
Нову порцію погроз пропагандист Медведєв написав у своєму телеграм-каналі. Він прокоментував декларацію Вашингтонського саміту, назвавши НАТО "ворогами Росії".
"We will continue to support it on its irreversible path to full Euro-Atlantic integration, including NATO membership "(Ми продовжимо підтримувати Україну на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО). Так наші вороги заявили у вашингтонській Декларації Альянсу", - пише Медведєв.
Тому пропагандист вважає, що Росія повинна зробити все, щоб незворотний шлях України до НАТО завершився або зникненням України або зникненням НАТО. При цьому Медведєв наголосив, що буде краще, якщо зникне "й те, й інше".
В НАТО оприлюднили декларацію за підсумками ювілейного 75-го саміту в Вашингтоні, який відбувся 9-11 липня. Зокрема, у документі підтвердили, що НАТО зможе надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени Альянсу погодяться й умови будуть виконані.
Також союзники оголосили про зобов’язання довгострокової безпекової допомоги для України щодо надання військового обладнання, допомоги та навчання для підтримки України в створенні сили, здатної перемогти російську агресію. Так, шляхом пропорційних внесків члени Альянсу мають намір надати мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро протягом наступного року та забезпечити стійкий рівень допомоги з питань безпеки, щоб Україна переважала. Окрім військової підтримки, члени НАТО будуть надавати Україні політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку.
Окрім того, було прийняте рішення про заснування НАТО з підтримки безпеки та підготовки для України (NSATU) для координації надання військового обладнання та навчання для України членами Альянсу та партнерами. Його мета - поставити безпекову допомогу Україні на міцну основу, забезпечуючи посилену, передбачувану та узгоджену підтримку.
Нагадаємо, більшість політиків та експертів називають реальною датою вступу України до НАТО 2028 рік, але не раніше. Так званий "німецький сценарій", за яким Україну візьмуть до Альянсу без окупованих територій, не розглядається офіційно, хоча кулуарні розмови про це велись - так каже Зеленський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.