У річках по всьому світу виявили антибіотики, протизаплідні та антидепресанти: чим це небезпечно

Читать на русском

Фармацевтичні препарати завдають шкоди природі

Читать на русском
У річках по всьому світу виявили антибіотики, протизаплідні та антидепресанти: чим це небезпечно

Фармацевтичні препарати завдають шкоди природі

Вчені виявили в річках у всьому світі антибіотики, антидепресанти та інші небезпечні речовини. Забруднення річок ліками є глобальною загрозою для довкілля та здоров'я людини.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на The Guardian.

Фармацевтичні препарати завдають шкоди природі, а антибіотики у навколишньому середовищі підвищують ризик стійкості до ліків, що є однією з найбільших загроз для людства.

Так, вчені взяли проби річкової води, щоб виміряти концентрацію 61 активного фармацевтичного інгредієнта (АФІ). Усього досліджували воду у понад 1000 місць вздовж 258 річок та у 104 країнах, що охоплюють усі континенти. Лише два місця залишилися незабрудненими — Ісландія та венесуельське село, де корінні жителі не використовують сучасні ліки.

Найчастіше у воді вчені знаходили протиепілептичний препарат карбамазепін, який важко розщеплюється, метформін (ліки проти діабету) та кофеїн. Усі вони були щонайменше в половині пробників. Антибіотики знаходили у небезпечній кількості на кожному п'ятому об'єкті.

АФІ потрапляють у річки після того, як їх викидають у каналізаційну систему або безпосередньо в навколишнє середовище, хоча деякі з них можуть просочуватися з фармацевтичних заводів.

«Всесвітня організація охорони здоров'я, ООН та інші організації заявляють, що стійкість до протимікробних препаратів є найбільшою загрозою для людства — це наступна пандемія. У 19 % всіх об'єктів, що ми відстежували, концентрації антибіотиків перевищували рівні, що стимулюють розвиток резистентності бактерій», — заявив Джон Вілкінсон із Йоркського університету у Великій Британії, він керував цим дослідженням.

Нагадаємо, у січні вирубка лісів Амазонки досягла рекордного рівня: чим це загрожує.

Крім того, зміна клімату завдала Європі 500 млрд євро збитків за 40 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.