Управління закликає до ретельного перегляду та доопрацювання законопроєкту
У вівторок, 6 лютого, Головне науково-експертне управління Верховної ради України висловило здивування через відсутність чітких критеріїв для визначення, хто отримує відстрочку, а хто має бути заброньованим. Таке розмиття границь може призвести до правової невизначеності під час мобілізації в Україні.
Про це пише Судово-юридична газета. У експертів є запитання про вилучення поліцейських та інших ключових служб зі списку отримувачів відстрочки.
"Очевидно, що деякі посади в органах державної влади та інших державних органах є досить значущими з точки зору функціонального призначення та виконання посадовими або службовими особами завдань під час дії воєнного стану (наприклад, до таких посад можна віднести суддів, прокурорів, осіб, які здійснюють досудове розслідування)", - читаємо в експертному звіті.
У Раді занепокоєні, що поліцейські та працівники кількох важливих бюро, таких як Національне антикорупційне бюро України та Державне бюро розслідувань, будуть вилучені з переліку відстрочки від мобілізації. Силовикам пропонують заброньовувати свої місця. За словами експертів, це питання потребує детальнішого аналізу та обговорення.
Позиція ГНЕУ підкреслює необхідність забезпечення стабільності та прогнозованості у правовій регуляції під час мобілізації. За їх словами, законодавство має враховувати забезпечення належного функціонування державного апарату в умовах воєнного стану.
На загал управління закликає до ретельного перегляду та доопрацювання законопроєкту, аби врегулювати ці питання до другого читання, з метою створення чіткої та справедливої системи бронювання та відстрочок від мобілізації для ключових категорій державних службовців і представників силових структур.
Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець витратив дев'ять аркушів паперу, розписуючи зауваження щодо порушення прав людини у новому законопроєкті №10449 про посилання мобілізації в Україні. Він має серйозні претензії до пунктів щодо відстрочки для аспірантів, виїзду за кордон чоловіків, електронного кабінету призовника і багатьох-багатьох інших. Допоки усе не виправлять, голосувати за законопроєкт не можна.
За його словами, низку зауважень до законопроєкту озвучила його представниця з соціальних та економічних прав Олена Колобродова на Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Також відповідний лист вже відправили до профільного Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Загалом зауваження до нового законопроєкту про мобілізацію зайняли аж 9 сторінок.
Майже одразу він звернувся до парламентаріїв із закликом підтримати в першому читанні законопроєкт, що стосується мобілізації. За його словами, слід врахувати усі попередні зауваження до другого читання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.